Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ритуал на убавицата Пенелопе Круз: Преубавата глумица вака ги исфрла токсините, а се колне во оваа алатка за дренажа на лицето!

Актерката Пенелопе Круз има омилени козметички третмани во кои често ужива, а кога станува збор за кремите, смета дека најважни се оние со висок процент на навлажнувачки состојки.

„Правам суво четкање, верувам дека овој ритуал чисти токсини од телото“, коментира Круз за сè попопуларниот третман.

Го храни лицето со навлажнувачки креми, а открива и склоност кон гаџети како што се ролери.

„Мојот шминкер обично ми прави третман со ролери пред премиерите“, рече актерката.

Таа исто така знае неколку трикови кога станува збор за нега на косата.

Penelope Kruz

“Јас пораснав со мајка ми во фризерски салон, знам како да ја одржувам косата здрава. Можам професионално да ја скратам, фарбам и да ја исушам косата. Дури и ја правев косата на Салма Хајек пред една премиера. За време на подготовките немаше електрична енергија, па и ја обликував косата само со светлината на свеќи, тоа беше голем предизвик “, се сеќава Круз.

Познатата актерка често носи модерни шишки, таканаречени curtain bangs.

На црвениот тепих, таа претежно носи високи пунџи и посилна шминка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement