Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Рита Ора призна зошто до сега го криела фактот дека се омажила…

Претпоставките за тајна венчавка во август на новозеландскиот режисер Таика Ваитити беа точни, а пејачката досега молчеше се.

Речиси половина година по тајната венчавка со новозеландскиот режисер Таика Ваитити, поп-пејачката Рита Ора конечно потврди дека се во брак. Ја признала и необичната причина зошто сакала да ја задржи оваа важна промена за себе. Во интервју за магазинот GQ, чија насловна страница ја краси, таа изјави дека понекогаш не се ни осмелува да помисли колку е среќна.

„Нашата врска ме натера да размислувам, сега сфатив дека сум подготвена да се омажам. Никогаш не размислував за такви работи бидејќи не сакав ништо да расипам“, изјави поп-ѕвездата со косовски корени, признавајќи дека во август 2022 г. во Лондон стана сопруга на еден од најжешките режисери.Тој џентлменски молчеше за венчавката, оставајќи ѝ да ја открие веста кога ќе оцени дека е подготвена.

„Бевме навистина добри пријатели шест години и отидов во Австралија каде и двајцата имавме посебни работни места. Навистина не познававме многу луѓе.Беше убаво да се види неговото познато лице. Нашите универзуми само се судрија. дали беше тоа“, изјави таа во интервјуто во кое уште еднаш го најави објавувањето на новиот албум во март оваа година.Таа неодамна на Инстаграм објави фрагмент од новата песна „Ти само ме сакаш“, а се верува дека пејачката му ја посветила на својот сопруг, бидејќи во објавата носи венчаница.

„Постојат различни лица на љубовта: не е само да се заљубиш во некоја личност, можеш да се заљубиш во се, вклучително и во уживање во пиво“, објасни таа за машкиот магазин, за кој, во согласност со очекувањата на читателската публика, таа беше фотографирана во предизвикувачко издание. Свилен горен дел го открива нејзиното рамо и градник од тантела, а секси долна облека од тантела ѕирка преку црно здолниште.

Нејзиниот стајлинг за насловната страна го потврдува враќањето на трендот на тенки веѓи вo овална форма за да ги доведат контурите на лицето и челото до израз. Нејзиниот нов изглед е рафинирана верзија на концертен стајлинг и добредојдена промена. А судејќи според најавите, новиот албум на британската поп ѕвезда би можел да следи со пресврт во неjзиниот приватен живот и да им понуди на фановите малку поинакво, посуптилно музичко искуство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement