Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Режисерот на оригиналниот „Space Jam“ со остра критика: „Вистина е дека Леброн не е Мајкл“

Иако „Space Jam: A New Legacy“ минатиот викенд добро се снајде на боксофисот, заработувајќи 31 милион долари, режисерот на првиот дел од оваа реализација, Џо Питка, изјавува дека не е многу задоволен од тоа.

Според Daily Mail, режисерот на оргиналниот „Space Jam“, во кој главната улога ја толкуваше Мајкл Џордан, изјавува дека му било толку досадно од продолжението на Space Jam, што го гледал низ пет одделни целини.

Да потсетиме, во филмот Space Jam: A New Legacy, главен лик е Леброн Џејмс, кој треба да соработува со Душко Долгоушко за да го врати својот киднапиран син. Питка сепак ја пофали sвездата на ЛА Лејкерс:

Вистина е дека Леброн не е Мајкл – отворено изјави Питка, додавајќи дека Џордан, кога го направиле Space Jam во 1996 година, беше „најголемата личност на светот“.

Режисерот на првиот анимиран и авантуристички филм го нарече саундтракот на новиот филм „незначителен“, додека смета дека оригиналниот саундтрак од 1996 за класичен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement