Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Протекоа непознати детали за раскинувањето на Кејт Мидлтон и Вилијам: Принцот не сакал да ја направи истата грешка како Чарлс!

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката од Кембриџ биле во врска, каде во одреден период, тие раскинале.

Имено, пред неколку дена беше објавено дека тие ја спасиле својата љубов со наводен таен договор за време на одмор во луксузно одморалиште на Сејшелите.

Парот еднаш стави крај на нивната петгодишна врска откако принцот Вилијам почувствува силен притисок поради венчавка за која не беше подготвен во тоа време.

Кејт во тоа време беше преокупирана со семејните обврски и дружењето со пријателите, и сè додека не се појави раскинувањето во јавноста, пријателите на војводата од Кембриџ знаеја сè.

Младиот принц во тоа време често излегуваше во ноќен клуб во центарот на Лондон, а вечерта пред објавувањето на веста за раскинувањето, тој и неговите пријатели решија да ги испијат сите пијалоци од барот, пишува Дејли Меил.

Кејт излезе јавно во тие денови храбро и ништо на нејзиното лице не покажуваше колку е скршена поради раскинувањето, а цело време имала план да му покаже што недостасува. Таа присуствуваше на настани што повеќе не беа ограничени со кралскиот протокол, и честопати беше во друштво на нејзината сестра Пипа, таа продолжи да оди на места каде што беше со Вилијам, и се чинеше дека сè е добро испланирано, па дури и со нејзините модни избори испраќаше јасни пораки дека има нешто поразлично во нејзиниот живот, и се облекуваше помалку сериозно, отколку додека беше во врска со Вилијам.

Во тоа време, британските медиуми ја поврзаа со неколку мажи, кои подоцна рекоа дека станува збор само за дружење.

„Кејт беше лошо расположена и често одеше на обуки за веслање за да ги сврти мислите од раскинувањето. Ќе требаше време само за неа”, изјави тогаш една од нејзините пријатели.

Кејт подоцна за медиумите раскажа како ја зајакнал тој период и открила работи за себе за кои не знаела.

Вилијам не сакаше да ја направи истата грешка како и неговиот татко, принцот Чарлс, па почна да се предомислува.

Сепак, Кејт требаше повторно да биде освоена. Тој и го скрши срцето, па мораше да внимава на секој негов потег.

Двојката започна да излегува повторно по само неколку месеци, а за нивната љубов одлучуваше забавата на која двајцата присуствуваа.

На јавноста сè и стана јасно кога тие се појавија заедно на концертот по повод 10-годишнината од смртта и 46-от роденден на принцезата Дајана, а неколку недели подоцна тие се собраа на прославата на 60-тиот роденден на Камила Паркер.

Страствени бакнежи паднале на концертот во просторот зад сцената, кој била попрскана со ливчиња и украсени свеќи. Тие се обидоа да побегнат подалеку од очите на јавноста, но не успеале во тоа.

Потоа отпатувале за Сејшелите, каде паднал договорот за кралската венчавка.

На нејзин предлог, тие склучиле таканаречен договор за брак, за кој, наводно, се согласил Вилијам, а што значело дека судбински ќе кажат „да“ откако ќе заврши воена обука и сите должности во морнарицата и воздухопловните сили.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

ОВЕН ХранаОвните треба постојано да ја надополнуваат својата сила со калорична храна. Месо на прво место, јајца, сирења, но и многу свежо овошје и...

Fool Moon

Познатиот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеаја да го одведат до олтарот. Првата е денес 75-годишната актерка...

Green Tea

Состојки: 4 компири6 тврдо варени јајца200 гр шунка300 гр тврдо сирење (сирење)1 павлака100гр мајонезсол, бибер Подготовка: Сварете го компирот во кожата и изладете го.Гответе...

Green Tea

Рибата е една од најважните намирници кога станува збор за формулирање здрава исхрана. Тaa е извор на квалитетни протеини, здрави масти, многу витамини и...

Advertisement