Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Англија – но без неговата сопруга

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл.

Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип, за да присуствува на неговиот погреб.

Војводата од Сасекс пристигна на аеродромот на „British Airways“, додека Меган Маркл остана во Лос Анџелес поради напредната бременост.

Принцот се врати дома по скоро една година отсуство и ова е прв пат да се сретне со членови на кралското семејство по интервјуто што тој и неговата сопруга и го дадоа на Опра Винфри.

Бакингемската палата соопшти дека војводата од Сасекс ќе присуствува на погребот во сабота на 17 април во капелата Сент Џорџ во замокот Виндзор.

За разлика од неговиот брат, Хари нема да носи униформа, туку костум, бидејќи по неговото повлекување од кралските должности беа отстранети почесните воени титули и тој веќе ја нема улогата на генерален капетан на кралските маринци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако реалното шоу Keeping Up With The Kardashians заврши, славните сестри се уште се во центарот на вниманието… Во последните вести, може да се...

Fine Living

Ако останете без опции за купување декадентни парчиња со потписот на „Bugatti“ за да ја искажете својата љубов на најгласен можен начин кон познатиот...

Cotton Club

Веќе може да ги следите трендовите што ќе преовладуваат во текот на следните неколку месеци! Температурата постојано се зголемува и сончевите денови станаа дел...

Green Tea

Експертите истакнуваат – Ова се најкорисните витамини и минерали за вашето тело! Важно е нашата диета да е богата со витамини и минерали, а...

Advertisement