Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Принцот Вилијам сподели посебен спомен за својата мајка: „Оваа песна непрекинато ни ја пееше во автомобилот“.

Вилијам решил да открие неколку лични моменти од минатото кои ги делел со мајка си и помалиот брат, а кои оставиле голема трага во неговиот живот. Повод за раскажување сентиментални приказни е серијата Apple Fitness + и епизодата „Time to walk“ каде тој промовира ментална и физичка благосостојба преку прошетка низ Сандрингам, имотот на неговата баба, кралицата Елизабета.

По тој повод спомена три омилени песни и објасни зошто му се важни. Првата песна е за неговата мајка Дијана, која играла во автомобил додека возела.

„Кога бевме помлади, Хари и јас одевме во интернат. Мајка ни свиреше разни песни додека не возеше, за да ја елиминира секаква нервоза поради одењето на училиште. Сепак, она што ми остана во меморијата, а во кое потајно уживам и денес е од Тина Тарнер „The Best“. Седењето на задното седиште од автомобилот, пеејќи ја таа песна заедно, атмосферата и тој момент ја направија семејна. А мајка ми, исто така, возеше и пееше гласно“, рекол принцот.

„Сега кога ја слушам, ме враќа во тоа време на возење. Буди многу спомени за мајка ми“.

Вилијам сега создава посебни моменти со своите деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот, принцот Луис.

Главно има голема утринска расправија меѓу Шарлот и Џорџ чија песна ќе биде објавена, па јас обично играм судија и се договориме еден ден Шарлот да направи избор, а Џорџ следниот ден. Војводата вели дека песната на Шакира „Waka,waka“ моментално им е омилена на неговите деца.

Третата песна што ја избра принцот е од AC/DC „Thunderstruck“. „Морам да кажам дека кога првпат го објавив, а досега го слушав милион пати, си помислив: „Па, ова е прилично тешко за понеделник наутро“. Но, сега, кога ја слушам, не постои ништо подобро за будење во понеделник наутро“, откри тој.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement