Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Претеруваат во сè: Ова се хороскопски знаци кои сакаат да драматизираат

Астрологијата покажа дека луѓето од овие пет хороскопски знаци имаат изразена единственост, па затоа имаат драматична природа.

Тие сакаат да претеруваат и тоа е нивниот нормален начин на изразување на работите. Со своето однесување, тие лесно го привлекуваат вниманието на другите и уживаат во тоа.

Лав

Лавовите секогаш ќе бидат на врвот на оваа скала. Тие сакаат да имаат внимание од другите и да бидат во центарот на вниманието. Значи, создавањето драма е лесен начин за стимулирање на реакции. Но, тоа не е штетно за другите, тие едноставно сакаат да претеруваат.

Близнаци

Тие не создаваат драма за да привлечат внимание, тоа е само нивен природен начин на реакција. Што и да направат, тие ќе го сторат тоа со многу претерување.

Скорпија

Скорпиите се премногу драматични кога се лути. Тие се страствени и интензивни луѓе кои ќе го истакнат својот гнев со своите постапки и зборови. Нема да дозволат работите да се смират се додека не го искажат своето мислење.

Девица

Девиците имаат драматична и нервозна природа. Тие секогаш се обидуваат да бидат перфекционисти и да ги направат работите совршени, што честопати доведува до голема драма.

Рак

Раковите се многу чувствителни и затоа ги сметаат за драматични. Тие честопати создаваат драма за нивните здравствени проблеми, односно имаат мал расек како убодна рана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Advertisement