Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пред нас е најмоќниот астро период во годината: Помрачувањето на Месечината ќе го искомплицира животот на овие знаци!

Многу луѓе ќе бидат склони кон конфликти и кризи во овој астро период. Од друга страна, ова затемнување на Месечината треба да ги расчисти сите сомнежи што ги имавте претходната година, а натрупаното незадоволство ќе исчезне.

Најмногу ќе има влијание на Раковите, Јарците, Близнаците, Стрелецот, Рибите и Девицата. Многу луѓе сега можат да доживеат голем стрес, несигурност и напнатост, затоа треба да се засили претпазливоста.

Ова затемнување може многу луѓе да ги врати во минатото и да ги натера да размислат длабоко. Многу тајни ќе излезат на површина. Овој период поттикнува мисли, планирање и идеи кои можат да бидат насочени кон следната година. Многу луѓе можат да почувствуваат промени на љубовно поле, поле на финансии и пријателство.

Секако, во овие денови треба да се биде претпазлив во комуникацијата и да се следи поговорката: Мери три пати, сечи еднаш“.

Еве како затемнувањето на Месечината ќе влијае на секој знак поединечно:

Овен

Овенот мора да се грижи за комуникација со пријателите, семејството и колегите. Размислете добро пред да кажете нешто, бидејќи може да бидете погрешно протолкувани. Избегнувајте секаков вид конфликт и внимавајте да не навредувате никого.

Можни се кавги во врска или брак. Се манифестира незадоволство од емотивниот живот што долго време се обидувате да го скриете.

Бик

Биковите ќе почувствуваат големи промени во областа на финансиите. И покрај тоа што уживате во луксуз, сега не е време за тоа. Време е да започнете да штедите.

Кога станува збор за работата, гледајте ја ситуацијата реално и не преземајте ризични потези. Ако планирате да стекнете нови вештини, сега е вистинското време за дополнително образование, запишување на курс и стекнување знаење воопшто.

Близнаци

Ова затемнување ќе биде како животна пресвртница за вас. Ако планирате да постигнете некои големи работи или одложувавте некои планови веќе подолго време, сега е вистинското време да ги реализирате.

Поголеми промени се можни и во однос на физичкиот изглед. Ако планирате диета, сега е идеално време, бидејќи ѕвездите се на ваша страна.

Рак

Ова затемнување за Раковите се случува во дванаесеттата куќа, што се однесува на потсвеста, духовното учење и тајните. Многу ракови сега можат да откријат и да научат некои нови работи. Сфаќате каде погрешивте, па свртете нов лист. Можно е да откриете некои тајни на вашиот партнер или блиски луѓе кои ќе ве изненадат.

Лав

За Лавот, овој астро-период може да се одрази на духовниот живот. Многу Лавови се насочени кон желби, планови, пријатели, цели и овој период е одличен за постигнување нови успеси. Ако се обидете, по затемнувањето на Месечината, сè може да тргне на нагорна траекторија.

Девица

Ова затемнување ќе има силно влијание врз вас, затоа немојте да бидете изненадени ако почнат да се случуваат разни промени во кариерата. Можно е да ја смените работата. Условите што ги имате во моменталната работа не ви се допаѓаат, па затоа би било добро да започнете да размислувате за промени. Ѕвездите се во ваша корист, затоа нема да биде тешко да најдете работа со подобри услови.

Вага

Многу желби ќе се разбудат кај Вагата. Ќе бидете подготвени за нови предизвици, а ѕвездите ќе ве поддржат во тоа. Што и да имате намера, ќе постигнете.

Односи со блиски луѓе може да се најдат на тестот. Може да се случи некој од околината да ве изневери и да го покаже своето вистинско лице. Грижете се кому верувате.

Шкорпија

Бидејќи овој астро период се случува во вашата 8-ма куќа, тоа носи големи промени. Подгответе се за пресврти, раскинувања и неочекувани настани, но сето тоа е составен дел од новото поглавје што ве чека. Ништо ново не може да се започне, ако не му ставите крај на минатото, запомнете го тоа.

Можеби сте малку понервозни.

Стрелец

Ова затемнување само позитивно ќе влијае на вас. Ќе бидете добро расположени и полни со енергија. Можно е да запознаете личност од спротивниот пол која особено ќе ве сака и ќе ве заинтригира.

Ако дадете сè од себе, голема е веројатноста вашиот живот да се промени целосно, на подобро.

Јарец

Ќе почувствувате силни промени неколку дена пред и по затемнувањето. Околностите можат да ве доведат до промена на работното место. Вие ставивте крај на сè што ве мачеше во минатото, и сега продолжувате понатаму. Ова е добар период за вас.

Водолија

Водолија, за вас ова затемнување се случува на вашето петто поле, што може да донесе промени со деца, во љубов, со браќа, сестри. Треба да промените некои навики ако сакате подобра иднина.

Риба

Внимавајте, пред да кажете нешто, добро размислете за да не повредите некого. Избегнувајте конфликти. Ова затемнување ќе донесе помали потреси на полето на љубовта. Ако му замерите на вашиот партнер, кажете му го тоа, за да избегнете поголеми конфликти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Advertisement