Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Предвидуваме дека овие чизми ќе ги носат сите трендсетерки во 2022 година: Изберете совршена комбинација на зимски комфор и урбан шик

Најпопуларните чизми за 2022 година се тука!

Сезоната на чизми порано била ограничена на зимските месеци, но со новите генерации правилата се менуваат.
Од каубојски чизми за фестивали до чизми до колена за забави, но и деловни состаноци, модните фанатици знаат дека чизмите се основен дел од гардеробата во текот на целата година.

Времето е променливо, исто како и трендовите, но MOU чизмите ќе ја надминат нивната минливост. Покрај удобноста и топлината, лондонскиот бренд ги исполнува и сите стилски критериуми, а веќе ги освои срцата на холивудските ѕвезди како Гвинет Палтроу и Камерон Дијаз кои не ги соблекуваат. Целата понуда ќе ја најдете во онлајн продавницата Fashion & Friends.

Љубителите на едноставната, намалена облека можат да изберат еден од моделите во неутрални нијанси што ќе го даде вистинскиот печат на нивниот минималистички, шик стајлинг.

Брендот негува традиција на етичко, еколошко производство од 2002 година и внимателно ги избира најдобрите природни материјали како овча кожа и топла волна.

Посебно внимание посветува и на деталите, а доказ за тоа е овој неодолив модел со циркони.

Оваа сезона Mou претстави и нови стилови, комбинации на бои и принтови, а вклучи и металик модел кој на секоја облека му дава доза на смелост.

Сите модели го поддржуваат фактот дека практичноста и удобноста сè уште играат интегрална улога во дизајнот, но не на сметка на естетиката која е урбана и различна.

Mou чизмите можете да ги носите во секојдневни прилики со фармерки и плетен предимензионен џемпер или со кожени панталони за пијачка со вашите пријатели. Исто така, ова е еден од ретките модели на чизми кои одлично се комбинираат со тренерки, што ќе ви значат за време на претстојните празници кога сите сакаме да се гушкаме и одмориме, без многу да размислуваме за стајлингот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement