Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Прв поглед на Zoë Kravitz како Catwoman во новиот Бетмен филм (Мјау!)

Catwoman не е само култен негативец, таа е и модна икона и животна инспирација; Catwoman е како луда дама-мачка на новото време, сензуална одмазда за сите клишеа за спинстери со мачки, и сето тоа со суперсили! На кратко, ние ја обожаваме Catwoman…

Сега, кога станува збор за варијациите на филмот Бетмен (и ние сме половина подготвени да започнеме петиција за да ги наречеме сите верзии на Catwoman едноставно Catwoman затоа што сите знаеме која е вистинската ѕвезда на тие филмови), има само една апсолутна и ненадмината Catwoman, а тоа е Мишел Фајфер во Batman Returns од 1992 година. Секоја чест за другите одлични актерки кои се обидуваа да ја преземат улогата со текот на годините, но досега никој не се доближил на Селина Кајл како што Фајфер ја играше. Но, дали тоа ќе се промени наскоро?

Најновиот (и многу одложуван) Бетмен конечно ќе пристигне кон крајот на зимата 2022 година, во режија на Мет Ривс со Роберт Патисон во главната улога, и покрај одреден скептицизам од обожавателите, трејлерот изгледа прилично ветувачки, скицирајќи го потемниот и помалку исполиран Бетмен кој не се плаши , вклучувајќи црно моливче за очи што го користи многу како дел од неговиот костум. Наспроти слоевитиот херој во овој филм, ќе има неколку познати негативци во импресивна екипа, па така непрепознатливиот Колин Фарел ќе го игра Пингвин, Пол Дано ќе биде Ридлер, а најновата жена „мачка“ ќе биде Зое Кравиц.

Додека ја гледаме во трејлерот за момент скоро целосно покриена со маска, овие денови конечно излегоа фотографиите од сетот каде за прв пат гледаме како ќе изгледа најновата Селина Кајл и можеме да кажеме дека ни пораснаа модните заби…

Кравиц се подготвуваше со месеци со интензивен тренинг само за физичките барања на улогата и рече: „Сега знам како да се борам!“, и секако се радуваме што ќе го видиме тоа, но сега за сега ќе оддадеме почит на оваа одлична кожа-од-глава-до-пети облека што нѐ полуде целосно.

Знаеме дека Кравиц изгледа фантастично во црна кожа бидејќи плачевме обидувајќи се да најдеме слично парче на нејзиниот винтиџ капут од серијалот High Fidelity, но ова е дефинитивно ново ниво на кожа со изглед кој е благо БДСМ, додека целосно го покрива телото. Можеби не мора да бидеме подготвени да скокнеме од овие стапки во толкава комплетна облека од кожа-латекс, но одеднаш имаме голема желба да инвестираме во некое моќно парче кожа за претстојната сезона, да ги пуштиме ноктите и да се вооружиме со добар ајланер.

Дали е можно фасцинаторите да се вратат? Дали сме подготвени за лакиран црн фасцинатор? Времето ќе покаже…

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Есенскиот шопинг е како утешна награда: денот е скратен како миење на 90 степени, но хеј, погледнете ги новите палта! Температурата паѓа од час...

Cotton Club

Живанши стана хит на Инстаграм во последните неколку дена со серија фотографии од новата колекција, која беше претставена од инфлуенсери од светот на модата,...

Route 66

Со задоволство ве информираме дека во оваа, 2020 година, брендот Range Rover го слави својот 50-ти роденден и по тој повод воведува специјално издание...

Green Tea

Предупредување: откако ќе го прочитате овој текст, би можеле да се оддалечите од вашиот мобилен телефон – со гадење 🙂 Бидејќи, гаџетите (мобилни телефони,...