Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Прва средба на бегалецот Хари со членовите на кралското семејство на погребот на принцот Филип: Скараните браќа се обединија во болка!

Извори блиски до кралското семејство се надеваат дека тагата што ја чувствуваат принцовите Хари и Вилијам поради заминувањето на нивниот дедо ќе придонесе за разговор за нивните нарушени односи, а со самото тоа и помирување.

Смртта на принцот Филип остави огромна празнина во животот на кралицата Елизабета Втора, како и на сите други членови на британското кралско семејство.

Наводно скараните браќа Хари и Вилијам, сега обединети во тага, ќе ги заборават сите несогласувања и ќе застанат рамо до рамо на погребот на нивниот сакан дедо на 17 април во замокот Виндзор.

Според советот на лекарот, Меган Маркл ќе остане во Америка поради бременоста, додека војводата од Сасекс наскоро треба да лета за Велика Британија со приватен авион.

Иако односите со неговиот брат Вилијам се прекинати во последните две години, Хари ќе го остави настрана да му оддаде почит на нивниот дедо, кој почина во петокот на 99-годишна возраст.

„Тие се целосно свесни за нивното заедничко минато и сигурно ќе го запомнат влијанието што го имаше принцот Филип за време на нивното воспитување. Постои надеж дека во ваква пригода, кога браќата ќе бидат обединети во тагата, работите ќе можат да се поправат“, изјави кралскиот извор и додаде дека тоа е соодветно, бидејќи принцот Филип бил шокиран од нарушениот однос на неговите внуци, па се обидол да ги помири.

Филип ги повика да се сетат на нивната поврзаност, но и да се грижат за својата должност кон кралицата и земјата “, изјави извор за Мирор.

Инаку, погребот и церемонијата, во согласност со желбите на принцот Филип, ќе бидат мали и приватни. Тој нема да има државен погреб, а неговото тело нема да биде изложено со цел да оддаде почит.

Исто така беше наведено дека церемонијата ќе се одржи во согласност со мерките за борба против епидемијата на вирусот корона, кои пропишуваат ограничување на бројот на луѓе на погреби.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement