Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Почина Тина Тарнер: Една од најголемите музички икони не напушти на 83 години…

Оваа тажна вест ја потврди и нејзиниот медиумски тим. Како што соопштија, Тина починала по долго боледување во Куснахт кај Цирих, Швајцарија.

Тарнер беше една од најголемите музички икони што некогаш зачекориле на светската сцена. Нејзината богата кариера траеше неколку децении.

Таа се проби во светот на музиката покрај нејзиниот поранешен сопруг, Ајк Тарнер, со класичниот River Deep, Mountain High на нивниот репертоар.

Подоцна во текот на нејзината кариера испеа голем број хитови кои ќе останат запишани со златни букви во историјата на музиката.

Само некои од нејзините популарни песни се „What’s Love Got to Do with It“, “We Don’t Need Another Hero”, “I Don’t Wanna Lose You”, “Golden eye”…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement