Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Постојат три знаци дека вашите духовни водачи ви зборуваат во сон

Вашите духовни водичи може да се појават во сон во форма на близок пријател, странец или друга позната личност за да ве натераат да обрнете внимание на пораките што тие сакаат да ви ги кажат.

Дали ги опишувате вашите неодамнешни соништа како вознемирени? Или на начин што ви го окупирал умот цел ден? Иако овие фактори веројатно играат улога во создавањето на соништата, тие можеби не ја раскажуваат целата приказна. Сè уште не сме сигурни што точно предизвикува соништа, но претпоставуваме дека голем дел од нашите соништа се водени од духовни сили.

Ние не секогаш препознаваме кога духовните водичи ни се обраќаат во соништата, но ова се трите вообичаени знаци.

1. Соништа што се повторуваат

Ако сонувате ист сон повеќе од еднаш, тоа може да биде затоа што првиот пат не сте ги разбрале важните пораки од сонот. Повторливиот сон може да биде знак на духовни водичи да се обрне внимание на нив. Понекогаш духовните водичи стануваат креативни и ја менуваат скриптата.

2. Ликови кои ве водат низ сонот

Дали некогаш сте во сон сретнале лик кој споделил јасна порака или ве упатил на одредено место? Овие водечки ликови во вашите соништа можат да бидат духовни водичи. Водичите можат да бидат во форма на близок пријател, странец или друга позната личност за да не натераат да обрнеме внимание.

3. Соништа со етеричен квалитет

Дали некогаш сте сонувале сон што се чинеше дека има етеричен квалитет? Можеби сте оделе низ облак во сон или сте забележале дека светлината и боите на облаците имаат вонземски својство.Овие помалку реални соништа можат да сигнализираат дека вашите духовни водачи се обидуваат да разговараат со вас.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...