Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Полна месечина ќе има најубав ефект на овие 3 знаци! Ги очекува Бран љубов и магична енергија (од 30 декември)

Еве ги 3-те хороскопски знаци на кои најмногу ќе влијае полната Месечина во знакот на рак!

Полната месечина не чека на 30 декември, непосредно пред новогодишната ноќ и ни носи бран големи емоции бидејќи е позиционирана во знакот на рак.

Во овој период, ќе размислиме за интензивните промени од претходната година, а месечината ќе ги донесе нашите емоции до кулминација. Ќе бидете малку чувствителни, но и нежни кон себе, толку многу рани на вашата душа ќе зараснат.

Ова се 3-те хороскопски знаци на кои најмногу ќе влијае полната Месечина во знакот на рак:

Бик

Бикот нема да ги ограничи своите чувства, но преку разговор со драги луѓе ќе успее да се ослободи од емоционалниот товар. Ги зајакнувате емотивните врски, што прави да се чувствувате сакани, заштитени и охрабрени да направите позитивни промени. Во 2020 година, имавте многу предизвици, но сега додајте убави настани како дружење со пријатели, забава и медитација на вашиот распоред.

Лав

Полната месечина бара да забавите и да се опуштите. Неговата светлина ги осветлува скриените делови од вашата душа, но за да го дозволите тоа, мора да му дадете простор и слобода на вашиот дух. Прво ќе го направите тоа со помош на медитација, топла бања со миризлива сол и свеќи и запишување на вашите соништа. Овие можат да бидат корисни техники за враќање на духовната енергија.

Девица

Драга Девица, оваа полна Месечина ќе биде лековита за вас, бидејќи го осветлува полето на вашето пријателство и плановите за во иднина. Вие сте природно ориентирани кон вашите намери и желби, и ве придружува енергија на оптимизам и нови надежи. Ќе треба да се поврзете со вашите пријатели или да направите нешто убаво за вашата заедница. Не плашете се од бранот љубов што ви доаѓа, туку слободно отворете го срцето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Компанијата Hurtan го претставува екстравагантниот Grand Albaycín, базиран на сегашната Mazda MX-5. Во понудата се достапни верзии на roadster и targa (MX-5 RF) ....

Fine Living

Секој што ја сака идејата да живее во првиот град на пловечки остров, сега добива можност да си го дозволи тоа, под услов да...

Green Tea

Полн со минерали и витамини… Кога велите здрава храна, повеќето луѓе веднаш помислуваат на брокула со причина. Четири минути се доволни за подготвување на...

Fool Moon

Ова е последната позната снимка на Мерилин Монро. Создадена е на крајот на јули 1962 година, а на неа може да се види актерката...

Advertisement