Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Полна Месечина во Девица: Емоционален земјотрес за овие 4 знаци

Месечината, планетата која најбрзо се движи низ еден знак и најсилно влијае на нашите промени во расположението, ќе биде полна на 27 февруари во Девица во 09:17 часот.

Сите ќе ја почувствуваме Полната Месечина во Девицата, а најтешкo ќе им биде на Девиците, Рибите, Близнаците и Стрелецот. Силните чувства и насобраните фрустрации ќе бидат придружните манифестации на овој феномен на небото. Најважно е да се воздржите од донесување погрешни одлуки до крајот на февруари.

Бидејќи Месечината ќе биде полна во Девица, најаналитичкиот знак на зодијакот, јасно е дека на тој ден рационалноста ќе биде на минимум.

ДЕВИЦА

Бидејќи Месечината ќе биде полна во вашиот знак, најважно е да не ја доживувате премногу лично бидејќи сè ќе се собере заедно за вас. Бес, нервоза, фрустрација и ќе донесат емоционално разочарување. Полната месечина ќе биде во спротивност со Сонцето и Венера од Рибите, што ќе го зголеми незадоволството. Ако сте во брак или во врска, прагот на толеранција ќе биде на минимум. Психолошки ќе имате проблем со несоница затоа што ќе бидете многу нервозни.

РИБА

Ќе бидете многу незадоволни под влијание на полна Месечина од Девица. Не треба да резервирате викенд пред вас за нешто што е важно за вас. Ако планирате љубовна средба, обидете се да ја одложите.

СТРЕЛЕЦ

Најголемиот стрес ќе го доживеете преку работа. Многу работи ќе се соберат заедно за вас, така што сè ќе биде над вашата глава. Внимавајте да не доживеете емотивен колапс, само затоа што работата ве оптеретува. Одложете важни деловни преговори до следната недела.

БЛИЗНАЦИ

Полната месечина силно ќе влијае на вашето четврто поле, така што ќе бидете оптоварени со семејни проблеми. Ќе се грижите за една личност од семејството и тоа ќе ве оптерети уште повеќе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement