Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Полната Месечина во Овен носи големи животни промени: На овие знакови ќе им тргне на добро

Дојде време да решите некои ситуации што ве мачат подолго време или да започнете да реализирате планови што одамна сте сакале да ги постигнете. Оваа полна Месечина во знакот Овен ќе го осветли вашиот пат на 1 октомври и ќе ви покаже во која насока треба да одите.

Пред вас се нови искуства и промени што треба да ги пречекате со раширени раце. Можно е да се појават некои маски, а некои тајни да излезат на виделина. Многу луѓе ќе треба да се ослободат од минатото и да свртат нова страница и да тргнат на нов животен пат. Полната месечина носи некаков хаотичен период, но сите ќе излеземе од неа посилни и помудри. Особено поволно ќе влијае на Близнаците и Лавот.

Еве како тоа ќе влијае на другите знаци:

ОВЕН

Полна месечина ви носи енергија што можете да ја искористите за да ги надминете сите пречки што ви стоеја на патот до целта. Ако се потрудите и бидете внимателни, ќе постигнете голем успех во полето на кариерата. Вашата храброст, брзање и бестрашност сега треба да се заменат со претпазливост.

БИК

Потребно е да си посветите време на себе во следниот период и добро размислете во која насока сакате да продолжите. Бидете отворени со вашиот партнер ако не сакате да си го комплицирате животот. Што се однесува до работата, не се исклучува дополнителна претпазливост. Бидете внимателни кому верувате.

БЛИЗНАЦИ

Прикила за заработка на поголема сума пари е одлична. Ќе правите сè на работа, а доколку сте слободни, можно е да запознаете личност која ќе ве заинтригира.

РАК

Кариерата е нагорна траекторија. Време е да се покажете во најдобро светло и може да добиете ненадејна можност кога станува збор за работата и кариерата. Почнувате да верувате во вашите способности. Можно е некој од блиската околина да го покаже своето вистинско лице и да ве разочара.

ЛАВ

Иако претходниот период беше малку полош, од 1 октомври сè е на подобро. Ќе имате голем оптимизам и сè ќе оди по ваш пат. Посветете се повеќе на семејството и партнерот.

ДЕВИЦА

Време е вистинско да ги расчистите сите работи што ве оптеретуваат и ви создаваат притисок. Бидете внимателни со трошењето пари, постои можност за позајмување. Сè е стабилно во емотивната врска, но вашите пријатели ќе ви создадат главоболка.

ВАГА Областа на љубов и кариера е под влијание на оваа полна месечина, така што треба да балансирате, така што сè е во најдобар ред. Потребни се компромиси, разбирање и поддршка од партнерот за да се избегнат конфликти. Посветете се повеќе.

ШКОРПИЈА

Сега е важно да се посветите на здравјето. Ако сте без работа, голема е веројатноста да наидете на интересна понуда. Исто така, постои можност да се сретнете со сродна душа.

СТРЕЛЕЦ

Запознавањето со една личност ќе ви остави силен впечаток. Ако сте зафатени, добро размислете дали вреди да се напушти мирното пристаниште поради тоа. Имате голема поддршка од пријателите и семејството, така што сите ситуации ќе ви бидат полесни во наредниот период.

ЈАРЕЦ

Оваа полна месечина е за вас во семејството, прибежиштето и мирот. Некои припадници на овој знак би можеле да формираат заедница со партнер или да стапат во брак.

ВОДОЛИЈА

Треба да обрнете малку повеќе внимание на комуникацијата со околината. Би било добро да контактирате со луѓе што ги сакате, а не сте чуле одамна. Исто така е вистинско време да расчистите некои работи од минатото и да продолжите понатаму со мирни срца. Посветете се повеќе.

РИБА

Оваа полна Месечина ви носи решителност и поддршка на вездите и ви ја дава можноста да ја победите конкуренцијата. Многу Риби ќе имаат финансискиот напредок. Многу стравови можат да излезат на површина.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Fool Moon

Она што е убаво за една личност, не мора секогаш да биде убаво за сите други. Сепак, не може да се негира дека некои...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Advertisement