Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дали Џеф Безос е вистинскиот Лекс Лутор?

Најдобар начин да се борите за нешто овие денови е да потпишете петиција, колку и да звучи тоа бизарно ..

Со помош на петиција, фановите на Кристијано Роналдо успеале да го убедат да го продаде својот стан во кулата Трамп во Њујорк, додека 6.000 луѓе потпишале петиција поврзана со основачот на брендот Амазон, Џеф Безос. Пред лансирањето на неговата ракета Blue Origin, New Shepard, која ќе ги однесе најбогатиот човек на светот и неговиот брат во суборбиталниот простор во јули, на Интернет започна да кружи петиција со барање да им се забрани враќање на Земјата. Претходно, огромен број луѓе се обидоа да го натераат најбогатиот човек на светот да ја купи Мона Лиза од Да Винчи и да ја изеде!

Петиција со која се забранува враќање на Безос и неговиот брат на планетата Земја е достапна на Change.org, тврдејќи дека Безос е всушност Лекс Лутор, маскиран како наводен сопственик на супер успешна онлајн продавница. Всушност, тој е негативец кој се стреми кон глобална доминација.

Подносителот на пријавата, Хозе Ортиз, вели дека претстојниот вселенски лет на Безос е совршена можност да се ослободи светот од наводниот негативец и тој за помалку од пет дена собрал повеќе од 6.000 потписи, при што пристигнуваат нови на секои неколку минути, додека некои сугерирале дека Безос треба да го земе и Елон Маск со него. Тој вели дека заробувањето на Безос во вселената е клучно, бидејќи само така ќе можеме да го спречиме „да активира 5G микрочипови и да го освои целиот свет“.

Како што наведовме, Безос и неговиот брат Марк ќе започнат вселенска одисеја следниот месец, во друштво на еден среќен човек кој плати 28 милиони долари за своето место во леталото.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement