Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Познати парови кои докажуваат дека годините не се пречка во љубовта: Разликата помеѓу некои од нив е и повеќе од 30 години!

Не е невообичаено за холивудските sвезди да бидат во врска или брак со некој кој е десет, 15 или дури и повеќе години помлад или постар од нив. Еве ги најпознатите примери!

Лиза Бонет и Џејсон Момоа

Кога се ожени со Лиза Бонет, жена во која беше заљубен како дете и која е 12 години постара од него, Џејсон Момоа рече дека „сè е можно“.

Тие ги запозна заеднички пријател, а по неколку години врска се венчаа во 2017 година и имаат две деца.

Džejson Momoa, Lisa Bonet

Пријанка Чопра и Ник Џонас

Актерката се омажи за пејачот во 2018 година, а таа е 10 години постара од него. Ник ја запроси по само два месеци врска.

Prijanka Čopra

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Разликата меѓу нив е 11 години, но и покрај тоа, тие важат за еден од најхармоничните парови во Холивуд. Тие се венчаа во 2012 година, а неодамна го добија и третото дете.

Blejk Lajvli

Алек и Хилари Болдвин

Алек има 61 година, а Хиларија Болдвин 35 години, поради што тие беа мета на разни озборувања кога ја започнаа својата врска во 2011 година. Сепак, тие не дозволија тоа да им биде пречка, па се венчаа следната година и имаат четири деца.

Alek Boldvin, Hilarija Boldvin

Џеј Зи и Бијонсе

Тие важат за една од највлијателните парови во светот на шоу-бизнисот, а разликата помеѓу рапер и пејачка е 12 години. Врската започна во 2001 година, иако тие ја признаа само три години подоцна. Тие се венчаа во 2008 година и имаат три деца заедно.

Bijonse, Džej Zi

Метју Меконахи и Камила Алвеш

Двајцата се обидуваат да ја одржат својата врска што подалеку од очите на јавноста, но се чини дека работат одлично, и покрај разликата од 13 години. Тие се запознаа во 2006 година, се венчаа во 2012 година и имаат три деца заедно.

Metju Mekonahi

Харисон Форд и Калиста Флокхарт

Харисон и Калиста се во брак од 2010 година, а разликата во годините меѓу двајцата е 22. Актерката еднаш рече дека не и пречи најмалку и дека „често заборава дека е постар 22 години“ и дека „воопшто „не влијае на нивната врска“.

Harison Ford, Kalista Flokhart

Амал и Џорџ Клуни

Се чинеше дека Џорџ ќе остане вечен заводник и ерген, но неговото срце сепак го освои 17 години помладата Амал, со која се омажи во 2014 година, а подоцна тие добија близнаци.

„Мислев дека е убава, забавна и очигледно паметна“, рече Џорџ еднаш за љубовта, а потоа додаде дека „веројатно мислеше дека сум старче“.

Džordž i Amal Kluni, Džordž Kluni, Amal Kluni

Хајди Клум и Том Каулиќ

Сите беа изненадени кога беше откриено дека супермоделот Хајди Клум е во врска со Том Каулиќ, член на поранешната групација хотели во Токио. Тој е 17 години помлад од неа, но тоа не е важно за убавицата.

„Треба да го живеете својот живот и да бидете среќни, без да размислувате што мислат другите бидејќи тоа ќе ви донесе само брчки“, истакна Хајди. Двојката е во врска од 2018 година, а се венчаа минатата година.

Hajdi Klum

Брус Вилис и Ема Хеминг

Ѕвездата на акциониот филм Брус Вилис е оженет со 23-годишна жена. Двајцата се сретнаа сосема случајно, во теретана, во 2007 година. Тие се венчаа две години подоцна и имаат две ќерки заедно.

Brus Vilis, Ema Heming

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас

Луѓето главно беа шокирани кога дознаа дека актерската двојка е во врска, најмногу затоа што Мајкл е 25 години постар од Кетрин. Но, тие се во брак 18 години, и покрај мислењето на другите.

„Мислам дека помага разбирањето, слушањето и пријателството меѓу партнерите“, еднаш рече Кетрин, давајќи рецепт за успешен брак.

Ketrin Zita Džons i Majkl Daglas

Мел Гибсон и Розалинд Рос

Тој важеше за еден од најшармантните актери на кого „паднаа“ скоро сите жени, а од 2015 година е во врска со Розалинд, од која е постар 33 години – тој е 63 – а таа 30.

Поради толку голема разлика во годините тие беа мета на сериозни критики, но Мел еднаш рече: “Што се однесува до возраста и врските, тоа е само бројка. Таа е порасната и се сакаме. Можеби тоа предизвикува проблем и јас се плашам од тие работи, но сега функционираме одлично. Таа е навистина посебна личност “.

Mel Gibson

Ричард Гир и Алехандра Силва

И покрај фактот дека разликата меѓу нив е исто така 33 години, тие се „неверојатно среќни заедно“, изјави за „Пипл“ извор близок до парот. Тие се венчаа во 2018 година, имаа дете на почетокот на минатата година, а по само неколку месеци беше објавено дека Алехандра е повторно бремена.

Ričard Gir, Alehandra Silva

Џејсон Статам и Роузи Хантингтон-Вајтли

Манекенката е две децении помлада од актерот, а тие се заедно од 2010 година. Тие се верија во 2016 година, а една година подоцна добија и син.

Rouzi Hantington, Džejson Stejtam

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали има нешто подобро од комбинирање на здраво, вкусно и заситувачки? Оваа пилешка паштета одзема малку напор и време, но тоа ќе биде вкусно...

Cotton Club

Да се ​​биде модел не е лесно како што изгледа. Животот на една убавица не е секогаш сличен на оној што ни го кажуваат...

Cotton Club

Иако нејзините колеги од светот на Холивуд на синоќешното доделување на Златните глобуси претежно блескаа во луксузни тоалети со потпис на дизајнери, легендарната Мишел...

Cotton Club

Од дискретни клач модели до светли неонски чанти и плетени корпи, ги собравме сите најмодерни чанти што ќе бидат релевантни во сезоната на пролет...

Advertisement