Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Познатиот руски астролог Тамара Глоба тврди: За овие 3 знаци 2021 ќе биде година на невидена среќа!

Тамара Глоба е познат руски астролог, се верува во нејзините предвидувања, бидејќи скоро никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година, овие три хороскопски знаци ќе имаат голема среќа и можност за напредок. Ќе поминуваат време во кругот на драги луѓе и сè ќе им оди добро, а еве ги знаците за кои станува збор:

Риба

Голема среќа ги чека сите претставници на овој хороскопски знак. Во текот на 2021 година, сè што тие замислуваат ќе се оствари и нивните животи ќе станат подобри отколку што некогаш замислувале. Тамара ги советува Рибите да дадат се од себе. Ѕвездите се во ваша корист, и останува на вас да се обидете да ги искористите можностите на вистински начин. Не чекајте работите да се случат сами од себе, но обидете се што сигурно ќе резултира со успех.

Девица

Во 2021 година, Девиците конечно ќе ја пронајдат смислата на животот и ќе го добијат она што им недостасуваше за вистинска среќа. Ако сте биле осамени подолго време, тоа ќе се промени. Можноста да се сретнете со сродна душа ќе се појави во средината на 2021 година. Таа личност ќе ви ја врати вербата во љубовта и самодовербата што ви недостасуваа. За девиците, 2021 година дефинитивно ќе биде знак на љубов и убави чувства.

Бик

За Бикот, ова ќе биде најневообичаената година во последните 10 години, не само што ќе бидете поштедени од лоши животни моменти, туку ќе добиете можност да реализирате сè за што сонувавте подолго време. Самиот крај на јануари ви носи решение за ситуација која ве мачи веќе подолго време.

Биковите ќе имаат две можности, да продолжат да живеат според вообичаената шема или радикално да ги менуваат своите животи. Астролошките аспекти се во ваша корист, и останува на вас да го направите вистинскиот потег. „Како што реков, ова ќе биде многу моќна година за вас, па искористете го тоа максимално“, вели Тамара.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Иако пандемијата има видено помалку странски туристи отколку претходните години, тоа не значи дека нема да гледаме омразени „чешки“ сандали на секој чекор во...

Cotton Club

Со над 70 години постоење, мартинките се вечен тренд кој оди толку добро со сè. Кога ќе скролате низ фидот на Инстаграм, имате впечаток...

Fool Moon

Ако се надевавте на feel-good серијал што ќе ве одвлече од фактот дека помина скоро една година од почетокот на пандемијата, ќе мора да...

Green Tea

Единственото нешто што ви го разубавува животот во последните неколку недели е ламбата од ладилникот? Дали обожавате да грицкате покрај ТВ и покрај каењето...

Advertisement