Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Подгответе се – Младата месечина во рак доаѓа: Хороскопот предвидува страст, љубов и среќа, но внимавајте на 2 работи!

Хороскопот открива – Еве што ни носи младата Месечина во рак од 10 јули!

Нов лунарен циклус и лунарна фаза не чека на 10 јули, кога на небото ќе се појави новата Месечина во знакот на рак. Почетокот на овој циклус ни носи лунарна енергија која не охрабрува да се одмориме, да се опуштиме и конечно да се ослободиме од стравовите и негативните емоции што ги имавме за време на затемнувањето во јуни.

Јулската млада месечина нè охрабрува да поставиме намери и да го постигнеме она што го сакаме и да отвориме ново поглавје во нашите животи. Младата месечина е во знакот на рак, така што носи потреба за нежност, топли емоции, семејство и безбедност. Треба да пронајдете рамнотежа помеѓу мекото срце и студениот ум во овој период. Ракот претставува емоција и романса, што значи дека новата месечина може да донесе позитивно подобрување на љубовниот план.

Секситилот на младата месечина и Уран ќе донесе позитивни промени, пријатни изненадувања и стимулативни средби. Тоа ви дава слобода и подготвеност да ја напуштите зоната на удобност и да пробате нешто ново и возбудливо. Изразувате поубава, автентична и покреативна страна на вашата личност. Ова е добро време да запознаете нови луѓе кои можат да бидат невообичаени, ексцентрични или од различни културни или етнички групи од вашите. Можно е да имате токму таква љубов во која ќе се надминат сите разлики.

Младата месечина исто така ја зголемува интуицијата и ве охрабрува да ги искористите различните можности и да направите долгоочекувани промени. Ќе бидете ефикасни, љубопитни, разиграни и најважно е дека нема да се плашите воопшто да излезете од вашата зона на удобност.

За време на младата Месечина, Венера е во соработка со Марс и вашата страсна и привлечна енергија се зголемува. Ќе бидете харизматични, склони кон флерт и љубовни игри, лесно ќе освоите срца. Еротската енергија ќе се зајакне и вашата фантазија ќе се разбуди. Сепак, бидете внимателни на кого му го подарувате срцето и не жалете се на односите за кои длабоко знаете дека ќе ве разочараат многу.

Ова е добар период за започнување нови проекти, но поради присуството на Венера, која знае како да ги романтизира работите малку и „да ви стави розови очила“, добро размислете за чекорите што ќе ги преземете кога станува збор за пари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement