Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Поглед кој кажува повеќе од илјада зборови: Пике и Шакира заедно во јавност за прв пат по разводот, сите го забележаа ова…

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот поранешен сопруг Жерар Пике се разделија пред околу 6 месеци по 12 години заеднички живот и две деца.

И додека Шакира минуваше низ многу тешки моменти во животот, Пике веќе уживаше во новата љубов со девојката по име Клара, со која се забавуваше уште додека беше во брак.

Иако разводот не им беше лесен, тие често во јавноста кажуваа дека ќе направат се што е во нивна моќ нивните деца што полесно да ја поминат целата ситуација.

Минатиот викенд нивниот најстар син Милан имаше бејзбол натпревар, на кој присуствуваа Пике и Шакира.

Според сведоците на настанот, поранешните маж и жена не зборувале, не се ни погледнале. Пике не беше во друштво на својата нова девојка Клара, туку натпреварот го следеше со родителите(бабата и дедото на Милан).

И двајцата беа расположени и се договорија да се сликаат со навивачите кои им приоѓаа во текот на целиот натпревар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement