Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Погледнете го дваесетминутнит филм на Marc Jacobs за неговиот карантин во Њујорк

Дизајнерот ги одигра сите главни улоги!

Кога Марк Џејкобс се пресели во хотелот Мерсер на самиот почеток на карантинот во Њујорк, тој никогаш не престана да нè воодушевува со нови слики и позитивни мисли на Инстаграм. Секој пат кога ќе се восхитуваме на неговиот имагинативен стајлинг и ќе ги прочитаме топлите пораки што им ги напиша на своите придружници.

Како што се испостави, сето ова не беше само заради објавите на социјалната мрежа. Како резултат на карантин, дизајнерот издаде цел мини-филм во духот на Вес Андерсон и Софија Копола и ги играше сите улоги во него: од вратарот до слугинката и, се разбира, самиот себе.

Премиерата се одржа на YouTube каналот на дизајнерот. Таму, тој зборува за својот живот во хотел, празен Њујорк и повторно покажува десетина неверојатни стајлинзи – со бисерен ѓердан, кожена јакна Прада и чизми со високи потпетици на Рик Овенс.

За време на филмот, на дизајнерот му е прикажано како поминува време во празен хотелски бар, чисти соби како собарка, зема багаж од гости како портир и доставува нарачки како келнер.

Повремено се појавува и со својата партнерка Хара Дефранческо, со која разговара за тоа што прават сите во карантин.

Видеото завршува со позитивна нота, а дизајнерот му вели на Њујорк – „Те сакам и во болест и во здравје“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Приказната за средбата на најекспонираната кралска двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, која јавноста ја слушаше во последните десет години, се чини дека е...

Fool Moon

Овен Љубов: Можно е да запознаете некој што ќе предизвика страст во вас. Склони сте на авантури. Иницираните врски можат да бидат долготрајни. Зафатените,...

Fool Moon

Тешко е да се најде вистинската хемија и кога ќе се сретнете со момчето со кое од прва ќе кликнете, сѐ на што ќе...

Fool Moon

Нејзиниот последен албум „Thank U, Next“ го виде светлото на денот во февруари минатата година и можеме слободно да го наречеме ремек-дело бидејќи ѝ...