Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пештерски човек со големо срце: Како славниот актер се заљуби во својата сопруга

Сите ние како деца сме имале симпатии, но ретко на кого се остварува таа љубов кога ќе пораснеме. Џејсон Момоа е редок исклучок кој успеал токму во тоа.

Имено, кога имал само 8 години, Џејсон за прв пат ја видел актерката Лиза Бонет на телевизија. Момчето се увери дека ќе ја освои и ќе се ожени со неа во одреден момент.

Никој не замислувал дека еден ден тоа навистина ќе се случи. Ова е нивната љубовна приказна!

Во текот на осумдесеттите години, Лиза Бонет била една од најголемите телевизиски sвезди. Серијата The Cosby Show во која глумела имала милион обожаватели, а меѓу нив бил идниот холивудски актер Џејсон Момоа. Иако е 12 години постара од него, Џејсон верувал дека таа е неговата судбина.

„Отсекогаш сум сакал да ја запознаам. Таа секогаш беше кралица за мене”, открил Џејсон во интервјуто.

Години подоцна, сонот се оствари

Во 2005 година, Џејсон случајно ја запозна Лиза и не сакаше да ја пропушти можноста за која сонуваше со години. Лиза била фасцинирана од неговата посветеност и погледите полни со љубов кон неа.

„Љубовта се роди во еден момент и стана одлична, а тој не избега како што мислам дека повеќето мажи бегаат. Практично ме крена и ме пренесе преку рамото, како некој пештерски човек”, открила Лиза.

Нивната врска започна кратко по првата средба, но тие се венчаа дури во 2017 година, дури 12 години подоцна.

Џејсон го прифати минатото на Лиза и нејзиното семејство. Имено, актерот ја прифати нејзината ќерка Зои, која го роди нејзиниот поранешен сопруг Лени Кравиц, а тој исто така прифати дека таа ќе треба да се гледа со него од време на време. Односите во семејството се развиле подобро отколку што некој очекувал и сите наскоро биле пресреќни што Момоа станала член на семејството.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement