Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Петта среќа: Се ожени Николас Кејџ

Американскиот актер Николас Кејџ (57) се ожени по петти пат.

Актерската sвезда се oжени за 30 години помладата Рико Шибате (26) на мала церемонија во Лас Вегас. Кејџ ја запозна Рико во Јапонија, кратко по разводот со неговата четврта сопруга, со која беше во брак само четири дена (тој во документите за развод навел дека бил премногу пијан кога се оженил).

Имал многу врски освен бракови, и ја запросил актерката Патриша Аркет истиот ден кога се запознале. Двајцата беа во брак од 1995 до 2001 година.

Тој е голем обожавател на Елвис Присли, а беше оженет со неговата ќерка Лиза. Бракот траеше само неколку месеци.

Тој ја запозна Американката со корејско потекло Ким Алис во суши ресторан каде што работела како келнерка. Тие се венчаа во 2004 година и од овој брак го имаат синот Кал Ел Копола Кејџ. Тој и денес е во добри односи со неа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement