Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Официјално е: Сексот и Градот добива продолжение!

Сексот и градот дефинитивно се вратија на сцената – гласините конечно се потврдија!

Ново поглавје од култната серија, наречено „And Just Like That…“, ќе ни ги прикаже Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис во нивните најпознати улоги. Ким Катрал, која беше дел од оригиналната постава, нема да се врати во оваа серија, како што претходно навести, додека Паркер, Никсон и Дејвис исто така ќе се најдат во улогите на извршни продуценти, заедно со Мајкл Патрик Кинг.

Ново поглавје од серијата ќе ги следи Кери Бредшо, Шарлот Јорк и Миранда Хобс низ нивните авантури, љубовни животи и пријателства во шестата деценија од животот. Серијата ќе се состои од десет епизоди од по триесет минути, а како што дознаваме, сè е подготвено да се започне со снимање кон крајот на пролетта, со локација во Њујорк.

Паркер, Дејвис и Никсон ја споделија веста за која се зборува долго време на своите профили на Инстаграм, заедно со краткото предвидување. Видеото ни покажува снимки од Њујорк и компјутерски екран, на кој се појавуваат фразите „И токму така… Приказната продолжува“, заедно со гласот на Сара Џесика Паркер, која со својот пост на Инстаграм напиша: „Не можам да не се прашувам каде дали се сега? “

„Јас пораснав со овие ликови и едвај чекам да видам како еволуираше нивната приказна во новото поглавје, со сета искреност, хумор и сакан град што отсекогаш ги дефинирал“, изјави Сара Обри, директор на оригинална содржина на HBO Max, под чие закрила продолжение на серијата.

Како што веројатно знаете, оригиналната серија Сексот и градот е создадена како дело на Дарен Стар базирана на книгата на Кендис Бушнел од 1997 година. Оригиналната серија беше премиерно прикажана на HBO во 1998 година и се снимаше 6 сезони до 2004 година.

Врз основа на серијалот, снимени се два филма, Сексот и градот во 2008 година, и неговото продолжение, Сексот и градот 2, 2010 година. Серијалот со претквел со Ана Софија Роб, Дневниците на Кери, имаше премиера на CW 2013 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Advertisement