Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Откријте што ѝ поклонил сопругот на Shannen Doherty за нивната годишнина

На актерката и ѕвезда на серијата „Беверли Хилс 90210“ и „Charmed“, Шанен Доерти, во март 2015 година, животот ѝ се смени целосно. Таа беше дијагностицирана со рак на дојка, а канцерогените клетки подоцна се проширија на лимфните јазли, но тогаш ја доби таа битка. Сепак, во февруари годинава откри дека болеста се вратила и е во четврта фаза, а актерката минува низ многу тежок период. Сепак, таа не е сама во оваа борба, а насмевката на лицето од ден на ден ја враќа нејзиниот сопруг, 46-годишниот продуцент Курт Исвариенко.

Двојката се обврза на доживотна љубов пред девет години, а Шанен по тој повод и посвети објава на социјалната мрежа на нејзиниот сакан. Таа објави фотографија на Инстаграм на која се смешка со Курт, покрај која напиша: ‘Ти секогаш ќе бидеш мојот каубој. Те сакам. Среќна годишнина’. Вчерашниот ден на оваа двојка го одбележаа љубов и позитивни мисли, а американските медиуми пишуваат дека Курт годинава имал посебен подарок за својата драга сопруга.

‘Ја разбудил со 101 прекрасна бела роза. Тој ѝ го купил омиленото чоколадо и и рече дека така треба да го започне денот. Кога станала и отишла во кујната, ја пречека албум во кој Курт ги сумирал нивните девет години. Потоа и рекол да му донесе млеко од фрижидерот и таа таму нашла прекрасен ѓердан во кој тој имал врежано „Те сакам“. Тој навистина се потруди затоа што е свесен дека можеби ова е последна годишнина од нивната венчавка “, открил извор за американските медиуми.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Славниот писател објави 25 „упатства за среќа“ на својот блог, врз основа на цитати од неговите познати книги како „Алхемичарот“, „Дневникот на волшебникот“ и...

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...