Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Откријте кои 3 хороскопски знаци очекуваат успех за време на владеењето на Лавот – од 21 јули до 21 август!

Владеењето на Лавот, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Лав, започнува на 21 јули и ни носи вистинска огнена енергија. Подготвени сме да го прифатиме и да ги ослободиме сите оние емоции што ги доживеавме во претходните 30 дена за време на владеењето на Ракот.

Забавната енергија на Лавот носи самодоверба, инспирација и ве прави похрабри во постигнувањето на она што го сакате. До 21 август ќе имаме бројни можности во различни области од животот, затоа искористете ја максимално магијата.

Хороскопот открива – еве кои 3 знаци очекуваат вистинска магија за време на владеењето на Лав (од 21 јули до 21 август):

Овен

Лавот го разгорува љубовниот оган во вашиот живот, драг Овен. Ви носи вистинска забава, но и романтични искри кои можат да свртат сè. Следете ја вашата интуиција, оставете љубовта и страста да ве освојат. Овните кои се зафатени, ќе имаат можност да внесат ново чувство на радост и инспирација во нивната врска.

Рак

Владеењето на Лавот овој месец носи големо зајакнување на самодовербата. Бидете подготвени да ги ставите вашите желби на врвот на вашата приоритетна листа. Наоѓате подлабока вредност во личноста што ќе станете и развивате посилно чувство на самопочит – затоа не ја пропуштајте оваа можност. Однесувајте се кон нешто посебно и луксузно што ќе направи да се чувствувате фантастично. Вие заслужувате да бидете наградени.

Скорпија

Сонцето во Лав овој месец носи вистинска магија во областа на кариерата и сликата за вашиот знак. Време е да заземете централна фаза на работа. Колегите ја препознаваат вашата истрајност и таленти, затоа искористете го ова дополнително внимание за да ја подобрите својата позиција. Ако сте сигурни во своите способности, можно е да постигнете големи професионални цели.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement