Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Откриено зошто Меган и Хари не сакаат Арчи да ја носи титулата гроф

Синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, нема да ја носи титулата Ерл од Дамбартон.

Како најстар син на принцот Хари, Арчи треба да ја добие титулата Ерл од Дамбартон, една од помошните титули на неговиот татко.

Откако Меган Маркл оваа година ја роди ќерката Лилибет, децата на славниот пар повторно станаа главна тема во медиумите. За тоа деновиве проговори кралскиот експерт и биограф Ендрју Мортон, кој за „Ју-Ес викли“ ја откри вистинската причина зошто Хари и Меган одлучиле нивниот син да не носи никаква титула.

„Тие беа против таа титула. Мислеа дека Арчи еден ден ќе биде исмеан поради тоа“, вели Мортон, автор на книгата „Меган и разоткривање на монархијата: холивудска принцеза“. Дополнително, експертот додаде дека Меган и Хари на сите им дале до знаење дека не сакаат Арчи да ја има таа титула.

Извесно време дури се шпекулираше дека судот на Арчи одлучил да му ја одземе титулата поради бојата на кожата. „Од палатата велат дека нема никаква врска со тоа. „Според кралскиот протокол воведен од кралот Џорџ V, само оние кои се во редот на наследството можат да ја добијат титулата принц или принцеза“, изјави еднаш извор близок до кралското семејство за US Weekly.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement