Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Откако ја напуштила Белата куќа, поранешната прва дама „исчезнала“ без трага и глас

Што се случува со Меланија Трамп?

Откако семејството Трамп ја напушти Белата куќа во јануари, со само неколку настапи оттогаш, јавноста е повеќе од љубопитна да открие што се случува со поранешната прва дама и каде исчезнала во изминатите шест месеци.

Гласините тврдат дека таа се разведува со Доналд, и фактот дека таа не се појавила на прославата на неговиот 75-ти роденден.

Првата дама на Палм Бич

Меланија избегнува јавни настапи со Трамп откако Џо Бајден го смени на функцијата претседател во јануари. Меѓутоа, посетителите на нивниот имот Мар-а-Лаго во Флорида ја забележале поранешната манекенка во придружва со нејзиниот син Барон. Имено, сите тројца потоа се појавиле во приватен клуб, каде добиле овации и аплаузи од фановите на Доналд.

Меланија, исто така, отвори канцеларија во одморалиште во Палм Бич, и извештаите сугерираат дека планира да ја продолжи својата иницијатива „Be best“, која се фокусира на благосостојбата на децата – токму во оваа локална заедница.

Независна дама

Како и другите членови на семејството, вклучувајќи ги и Доналд Џуниор и Тифани, убавата Словенка бара имот надвор од империјата Мар-а-Лаго. Кога семејството било сместено во Њујорк, Меланија имала свој стан, одделен од нивниот пентхаус во кулата Трамп на Петтата авенија, така што фактот дека таа сè уште сака приватност не треба да изненадува.

Сепак, извештаите за нејзината потрага по нов дом послужија за да предизвикаат шпекулации за развод од поранешниот претседател.

Враќање во Големото јаболко

Меланија отсекогаш го сакала гламурозниот живот во Њујорк, а последното снимено движење на поранешната прва дама е токму на улиците на овој град кога ја напуштала кулата Трамп. Фактот дека нејзината сестра Инес Кнаус е тука, како и нејзините родители Виктор и Амалија Кнаус – кои добија американско државјанство, сугерира дека поранешната прва дама е во Големото јаболко, сепак, би можела да остане до понатамошно известување.

Политички извор од поранешната претседателска двојка откри дека Меланија е задоволна што поминува време со своето семејство и дека нејзиниот сопруг нема проблем со тоа се додека е среќна, не го оптоварува и се појавува на јавни собири кога му е потребна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Green Tea

Резултатите од истражувањето се многу интересни… Врската помеѓу мирисот и уживањето во храната е јасна и одамна е документирана. Но, дали некогаш ви текнало...

Cotton Club

Провокативниот бел фустан во кој пејачката се појави на црвениот тепих, предизвика поделени мислења, а кога станува збор за оваа креација, дефинитивно нема поделени...

Advertisement