Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Омилените пантолони на Викторија Бекам се враќаат во мода

Трендовите од претходните години, поточно „лудите“ седумдесетти години, се враќаат на модната сцена, а тоа не ни пречи!

Во тоа време, еден од најпопуларните модели на панталони беше сигурно познатиот трапез, кој се враќа на голема врата оваа есен, што можевме да го видиме за време на неодамнешните модни недели во неколку европски метрополи.

Victoria Beckham

Жените со радост го прифатија враќањето на трапезоидите од неколку причини – тие се привлечни, ефективни и што е најважно – и ласкаат на женската фигура! Имено, познато е дека овој модел визуелно ги издолжува нозете и ги истенчува фигурите. Се шпекулира дека со изборот на нив изгледаме до пет килограми полесни!

Сегашната понуда на високата улична мода ги вклучува оние изработени од тексас, плиш, вештачка кожа, но и кадифе, кое исто така се враќа на голема врата и доаѓаат во разни бои и дезени, со тесни, но и исклучително широки чорапи.

Сепак, ако сакате да играте безбедно – тогаш тие црни или тексас се најдобриот избор и ќе биде доволно да ги комбинирате на обична маица и добра јакна. Јакните се во мода секоја година, но оваа сезона дамите ги избираат малку подолгите, најчесто карирани или кожени.

Во тоа бевме убедени во последните недели на улиците во Загреб, бидејќи е познато дека Хрватите секогаш се во чекор со трендовите.

Карираната јакна со принт е идеална за работа, дневни варијанти, но може да се комбинира и за поелегантна облека доколку одите на настан. Кога на тоа ќе ги додадете вашите омилени трапезоиди, имајте едноставен и ефективен стајлинг во кој ќе бидете многу забележани и ќе се чувствувате одлично.

Како се носат трапези оваа сезона и како ги носи кралица Викторија, погледнете во фото галеријата.

 Victoria Beckham - Profimedia

 Victoria Beckham - Profimedia

 Victoria Beckham

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement