Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Омаж кон познатата мајка: Реткиот изглед на ќерката Никол Кидман и Том Круз ја воодушеви јавноста

Ќерката на поранешна брачна двојка која ретко се појавува во јавноста демонстрирала нов изглед.

Во една од не честите лични објави на нејзиниот инстаграм профил, Бела Кидман Круз демонстрирала нов изглед кој многу потсетува на нејзината славна мајка.

28-годишната уметница ја скратила својата долга кафеава коса, а новата боја на коса е она што ги воодушеви фановите.

Имено, Бела се ослободи од своите кафени прамени во корист на црвените нијанси, што би можело да значи дека ја имала својата црвенокоса мајка како пример и поттик.

Бела обично ги користи социјалните медиуми за да ги промовира своите уметнички дела, што ја прави нејзината последна објава уште поспецијална.

И таа и нејзиниот помлад брат Конор биле посвоени од Никол и нејзиниот поранешен сопруг Том Круз за време на нивниот 11-годишен брак.

Иако со години се шпекулирало дека ниту Бела ниту Конор не разговараат со Никол поради нивниот ангажман во Скиентолошката црква, чиј најпознат член е Том, Никол истакнува дека тоа не е вистина.

„Мајчинството е како патување“, изјави таа за „Сан“ во 2019 година.

Актерката додаде: „Моите деца одлучиле да бидат скиентолози. Нашата работа како родители е секогаш да нудиме безусловна љубов.“

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement