Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ОД ЉУБОВ ДО ДЕЛОВНИ МАКИ: Ѕвездите не им се наклонети на овие знаци до крајот на годината, посебено на еден…

Од проблеми на работа до проблеми во љубовта, овие четири хороскопски знаци ќе се борат напорно до младата месечина оваа година.

Додека некои знаци се особено фаворизирани од ѕвездите во сите области од животот, има и такви на кои нема да им биде воопшто лесно додека не зачекорат во 2023. Иако сите со нетрпение ја очекуваме новата година која е подобра од минатата, Овие четири знаци навистина ќе исфрлат камен од нивните срца со првите денови од јануари.

Лав
Лавовите се оние кои најчесто го мерат успехот во животот според тоа колку е успешна нивната кариера. Токму поради оваа причина тие се исклучително посветени работници кои максимално се посветуваат на деловните обврски, а често на нив гледаат како бегство од лошото расположение и нервозата. Сепак, колку и да е добра оваа карактеристика за нивната кариера од една страна, од друга страна е погубна за нивниот приватен живот, кој редовно страда поради нивната кариера, а токму тоа се тешкотиите со кои ќе се борат до крајот на годината.

Вага
Вагите имаат особено тешко време со прекини во врската и љубовни расправии, а тоа е затоа што, кога се во врска, тие целосно се предаваат на партнерите и стануваат крајно емотивни. Она што не им оди во прилог е што во такви ситуации претпочитаат да ги затворат очите отколку искрено да си признаат како стојат работите, а поради емоционалните турбуленции и подеми и падови, тешко им е да се фокусираат на кој било друг сегмент од животот. Поради се што ги очекува на љубовно поле, остатокот од годината ќе биде исклучително напорна за нив.

Скорпија
Додека кариерата на Лавот е најважната работа во животот, на Шкорпијата приоритет им е љубовта и приватниот живот. Во пракса, тоа значи дека, без оглед на какви неволји се соочиле, тие се среќни се додека имаат личност која ги сака и почитува и која е подготвена да направи апсолутно се за нив, но и дека ќе бидат несреќни и вознемирени ако работите тргнат наопаку, планот не е најдобар, без разлика колку се успешни на сите други полиња. Бидејќи несогласувањата со партнерот често ќе бидат на репертоар до крајот на годината, следните месеци ќе бидат полни со фрустрации и незадоволство за нив.

Водолија
Слободољубивите Водолии не се плашат од ништо како од „окови“ во кои гледаат закана и за кои редовно се убедени дека доаѓаат како пакет со сериозна врска и брак. Бидејќи многумина ќе размислуваат за брак во наредните месеци, стравот од губење на слободата ќе им предизвика сериозна болка, сомнежи и компликации до крајот на оваа година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement