Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Овој збор не смеете да го изговорите – Ви ја краде среќата: Ако го користите, се лишувате од позитивни работи и нови шанси

Честопати несвесно кажуваме одредени зборови, не знаејќи каква моќ имаат тие. Можеби тие се оние кои не кочат, не спречуваат да бидеме поуспешни и подобри, да привлекуваме среќа. Еве еден збор што не треба да го кажете!

Зборовите се моќна алатка која ја програмира свеста и создава вибрации околу нас. За да привлечеме позитивни работи, мора да внимаваме што зборуваме и да ги исклучуваме од нашиот речник зборовите што предизвикуваат негативни. Ја уништуваат позитивната енергија, ја крадат среќата. Еден од нив е „никогаш“. Еве како може да затвори нови патеки и да ви направи многу проблеми.

Зборот „никогаш“ ја симболизира неможноста за дејствување. Со тоа, човекот го блокира сопствениот развој и го затвора својот животен пат.

Поради зборот „никогаш“, можеби нема да се случи судбоносна средба ако си или гласно кажете: „Никогаш нема да ја најдам среќата“ или „Никогаш нема да ја запознам мојата љубов“. Зборот никогаш не е моќно оружје што може да се насочи против оној што го изговара. Затоа, кога се во прашање парите, кариерата и работата, не можете да кажете: „Никогаш нема да се збогатам“, „Никогаш нема да добијам добра позиција“ или „Никогаш нема да можам да започнам сопствен бизнис“.

Кога се користи зборот „никогаш“, важно е да се запамети дека Универзумот може да го слушне како моќен повик за акција. Ако кажете: „Никогаш нема да западнам во неволја“, може да се случи спротивното. Да внесете неволји и многу лоши работи во вашиот живот.

Наместо никогаш, кажете си позитивни афирмации – „Имам се што сакам“, „Можам да го привлечам партнерот што го сакам“, „сакана сум“, „среќна сум секој ден“… На овој начин го активирате законот на привлечност.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement