Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Овие хороскопски знаци се судени едни на други

Некои знаци на Зодијакот едноставно се судени едни на други!

Овен и Вага

Искрите се појавуваат веќе на првиот состанок. Енергијата и сексуалноста на Овенот и суптилниот шарм и софистицираност на Вагите создаваат одлична хемија. Врската за припадниците на двата знака е голем предизвик, на кој е тешко да се одолее. Проблеми во врската може да се појават кога љубезното однесување и живеење според правилата на Вага ќе започнат да го нервираат Овенот.

Вагата, пак, ќе се засили во обидите да го „собере“ својот партнер. За да успее врската, потребно е овие два знака на спротивставена природа да се спојат во заеднички активности.

Бик и Шкорпија

Кога нежниот Бик ќе се отвори пред Скорпијата и го види нејзиниот страст за животот, следи голема сексуална желба. Кога станува збор за врска, тие не можат да се заситат еден од друг, но конфликтите честопати се неизбежни.

Бикот го заморува темпото на Шкорпијата, додека на Шкорпијата и пречи пасивноста на Бикот. Ако страста од спалната соба е канализирана во дружење со пријателите, работите може да се поправат.

Близнаци и Стрелец

Привлечноста помеѓу овие два знака не е само физичка, туку се рефлектира и на менталниот план. Љубопитните близнаци и филозофот Стрелец сакаат да зборуваат едни со други. Близнаците, сепак, можат да бидат иритирани од ставот на Стрелецот дека тој знае сè најдобро, додека Стрелецот може да му замери на повремената ноншалантност и склоноста на неговиот партнер кон озборувања. Решението е во заедничко патување.

Рак и Јарец

Чувствителноста на ракот и силата на Јарецот се вистинската комбинација. Страста може да го расипе чувството на Ракот дека Јарецот повремено го игнорира, додека Јарецот може да биде непривлечен поради недостатокот на независност од другата страна. Тие мора постојано да се потсетуваат дека тие не се само партнери, туку и љубовници.

Лав и Водолија

Кралот на неговиот универзум, Лав, не може да одолее на слободната Водолија, која го признава само нејзиниот авторитет. Бунтовниот дух го воодушевува Лавот, а за Водолијата харизмата на Лавот е најпривлечна. Прекумерната потреба на Лавот за внимание и спротивставувањето на Водолијата кон сите социјални конвенции може да доведат до проблеми. Тие мора да бараат спас од проблеми во кревет, далеку од другите.

Девица и Риби

Девицата сака ред, Рибите ја одбиваат рутината, ова е доволно за да привлечат спротивности. Двајцата гледаат на врската како начин да се сврти животот на другиот, Девицата како можност да ги научи Рибите како да се организираат, а Рибите како шанса да и покажат на Девицата како да се релаксира.

На неограничените Риби може да им биде досадно од Девицата во еден момент, а желбата да се контролира Девицата може да биде пречка за спротивната страна. Подготвеноста за компромис ја спасува врската.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот лик! Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години...

Cotton Club

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на...

Wall Street

Ако некогаш сте чуле за електричниот Walkcar, сигурно сте биле разочарани од информацијата дека е достапен само за јапонскиот пазар. Но, веќе не. „Cocoa...

Fool Moon

Последните осум месеци многумина ги опишаа како неверојатни, но и нереални од една страна. Откако го живеевме нашиот нормален ритам на живот, одеднаш сите...