Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Овие се моментално 7-те познати личности со најмногу следбеници на Инстаграм

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште се дел од нашето секојдневие, а некои од нашите омилени „сметки“ на Инстаграм кои им припаѓаат на познати личности добиваат нови следбеници секој ден.

Кој е на врвот на списокот? Откријте подолу.

Кристијано Роналдо: 279 милиони следбеници

На Кристијано Роналдо не му требаат препораки, бидејќи бројот на неговите фанови „зборува сам за себе“. Славниот фудбалер е на врвот и има 279 милиони „верни фанови“, додека индикативно е дека тој сега заработува повеќе пари од Инстаграм отколку од фудбал, што е негова главна работа! Тој споделува моменти од своето секојдневие, од животот со сопругата Џорџина и децата, а во исто време рекламира производи, имајќи долгорочни договори со некои од најпознатите светски компании. Победник на теренот и надвор од него!

Аријана Гранде: 232 милиони следбеници

Зад Португалецот е Аријана Гранде. Познатата пејачка и актерка создаде своја публика, која верно ја следи последните години и чиј удел постојано расте. Што се однесува до Инстаграм, таа се истакнува главно по посебната содржина и винтиџ карактер на фотографиите што ги објавува. Често избира црно-бели филтри и споделува моменти од нејзините концерти или некои промоции на музички спотови.

Двејн Џонсон: 231 милиони следбеници

Двејн Џонсон моментално има 231 милиони следбеници. Славниот актер – меѓу другото – споделува моменти од неговиот напорен тренинг со пријателите на Интернет, а исто така сака и селфи фотографии.

Кајли Џенер: 227 милиони следбеници

На семејството Кардашијан не му треба посебен вовед. Буквално сè што овие жени допираат станува злато! За Кајли Џенер, Инстаграм е без сомнение многу важен дел од нејзиниот секојдневен живот, бидејќи споделува постови и стории нон-стоп. Ако сакате да патувате барем некое време во Лос Анџелес, уживајќи во волшебната глетка со огромни базени или воодушевувајќи се на една од нејзините чанти Биркин, тогаш мора да ја придружувате, ако не сте го направиле тоа веќе.

Селена Гомез: 222 милиони следбеници

Нејзиниот заштитен знак? Бројни објави на кои рекламира големи брендови, но секогаш на свој, посебен начин, додека сега, имајќи своја линија за убавина, таа објавува многу релевантни водичи кои им помагаат на жените кои ја следат.

Ким Кардашијан: 216 милиони следбеници

И тука не можеше да недостасува Ким Кардашијан! Огромен број селфи фотографии, дури и прилично смели, но и многу фотографии со нејзините деца и сестри го красат нејзиниот профил. Ким знае како секогаш да го добие она што го сака, а меѓу другото и го освои светот на Инстаграм. Од ден на ден, таа гледа како расте бројот на нејзините следбеници, додека преку оваа платформа често рекламира производи од сопствени брендови. Не очекувавме ништо помалку од неа!

Лионел Меси: 199 милиони следбеници

Лионел Меси на теренот водеше епски „битки“ со Кристијано Роналдо, но на Инстаграм Португалецот е тој што ја одржува предноста, барем засега. Меси има 199 милиони следбеници, но треба да се напомене дека Аргентинецот не спаѓа во категоријата на оние кои многу често ја преземаат улогата на инфлуенсер. На неговата храна, претежно можете да видите моменти од секојдневниот живот, кои тој сака да ги споделува со своето семејство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement