Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Овие знаци на Зодијакот ќе ги надминат стравовите од 2021 година

Да се ​​надмине стравот не е лесно.

Но, без оглед колку долго имате стравови, мора да работите напорно за да се ослободите од нив бидејќи животот со страв не е исполнет. Од друга страна, некои стравови може да се отстранат со промена на однесување или зборување.

Оваа година се чини дека е добра за изненадувања и промени од сите видови, бидејќи некои хороскопски знаци ќе го надминат својот страв во 2021 година.

ВАГА

На Вагите им е тешко да ја повлечат границата заради грешките во минатото. Овој хороскопски знак честопати размислува премногу за тоа што би можел да стори погрешно во следниот чекор. Важно е да се живее тука и сега! Веќе не можете да го менувате минатото, вклучително и вашите постапки и разговори – никој нема никакво влијание на тоа. Но, можете и ќе ги надминете овие стравови од 2021 година, само ако навистина се обидете да се фокусирате на сегашноста!

ДЕВИЦА

Контрола? Планирање? Тоа е токму една од предностите на Девицата. Подготвено е и се планира многу однапред. Но, во моментот, се чини дека има неколку тешкотии – односите стануваат сложени, се случуваат спонтани промени. Не ви се допаѓа воопшто, затоа што не можете да ги испланирате сите случаи! Ако Девицата малку се отвори, би можела да ги надмине своите стравови и да се откаже од желбата да контролира сè. Сепак, треба да бидете свесни за тоа.

ЛАВ

Во моментов, не е лесно ниту за Лавот. Инаку, таквиот самоуверен огнен знак жестоко се расправа со своите мисли кои непрекинато се вртат во нивните умови. Имате уште толку многу да направите! Тоа може да биде застрашувачко. Лавот е под притисок затоа што сака да дава најдобри перформанси во секое време. Сепак, опуштеноста овде е занемарена. Можете да го надминете стравот ако верувате во себе и да видите што веќе сте постигнале.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement