Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ова се најубавите жени кои имаат толку големи стапала што едвај наоѓаат чевли: Една од нив носи 44!

Постојат неколку прашања што никогаш не треба да ги поставувате на жена. Првото забрането прашање е колку години има. Освен ако немате солидна причина, ова се смета за најбезобразно прашање. Исто така се смета за несоодветно да се праша колку килограми е тешка.

Жените, од друга страна, се исто така чувствителни на должината на стапалата бидејќи нивната огромна големина е претежно идентификувана со мажественост.

Се сеќавате на Пепелашка? Оваа бајка сите ја знаевме кога бевме мали. Ние нема да го обвиниме Дизни, но нејзините мали стапала, кои совршено се совпаѓаат во стаклените чевли со големина 37, станаа стандард за убавина и женственост, додека нејзините огромни стапала ги претставуваат нејзините грди сестри.

Тоа, сепак, не е точно. Да имате големи нозе не е мана што ве прави помалку привлечни. Човечкото тело постојано се развива, а според „Тајм“, на почетокот на 20 век, просечна жена носела чевли со големина од 36 или 37. Ова се зголемило во 38-тите и 39-тите до 60-тите години. До 70-тите години, просечната женска нога беше 40, а сега најчестиот број е помеѓу 40 и 41 година.

Така, на пример, Анџелина Џоли го носи бројот 42! Покрај неа, Кејт Винслет носи број 43, а висока е само 170 сантиметри …

Ако носите голем број, знајте дека не сте сами. Многу познати личности всушност имаат стапала многу поголеми од просечните жени.

Погледнете кои се славните со големи нозе кои треба да ви ја подобрат самодовербата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Неделата на модата во Париз се затвори со претставување на новата колекција Миу Миу за сезоната пролет / лето 2021 година. Набргу потоа, таа...

Fool Moon

Иииии …… .. стигнавме до последниот месец од оваа тешка 2020-та. Годината што нè воведува во новата ера која верувале или не – официјално...

Cotton Club

Асиметрична блуза + палацо панталони! Останува многу малку време до Новата година и време е да се размисли за празничниот изглед во најмагичната ноќ....

Fine Living

Оваа година Божиќната тема во Белата куќа е „Америка е убава“, а Меланија Трамп вели дека оддава почит и го покажува „величието“ на Соединетите...

Advertisement