Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ова се најопасните знаци во хороскопот: Раковите се убијци, овните се криминалци „по договор“

Раковите се склони на насилство во моментите на целосно ментално растројство, Биковите обично работат сами и не кажуваат никому за тоа, а повеќе сакаат работни места со мала работа, но со голема заработка.

Дали некогаш сте се запрашале кои се најопасните хороскопски знаци и за што се способни? Не грижете се, освен што може да ви каже кои знаци се добри во љубовта и се компатибилни, исто така, хороскопот може да ви каже кои се едни од најопасните знаци и за што се подготвени.

  1. Овните ги привлекува оружје

Доколку се занимаваат со криминални активности, најверојатно тоа го прават според договор, односно други им плаќаат за тоа, без разлика дали се собирачи на долгови, уцени или платени убијци.

  1. Лавовите се многу импулсивни, па затоа честопати се премногу избрзани

По Овенот, луѓето родени во знакот Лав се меѓу оние кои најчесто носат или поседуваат оружје. Тие не се странци на кражба или хакерство. Проблемот е во нивната импулсивност, и покрај добро разработениот план (ако се заморат од деталите), тие обично прават многу лошо затоа што фактот дека се фатени целосно ги шокира, па тие брзо признаваат сè.

  1. Близнаците се склони кон изневерување

Ако се занимаваат и со криминал, тоа е обично измама. Близнаците не шетаат заканувајќи се со пиштол, нивното оружје е лажно ветување. Кога ќе бидат фатени, тие се обидуваат се да се спасат, дури и со давање на името на помагателот. Но, дури и тогаш е можно да лажат само за да се извлечат од тоа.

  1. Бикот не може да им одолее на парите

Луѓето родени во овој знак обично се вклучени во работни места кои вклучуваат мала работа и голема заработка, како што се перење пари и кражба. Тие обично работат сами и не кажуваат никому за тоа. Ако ги фатите на дело, тие ќе се покајат и ќе се обидат да предизвикаат милост.

  1. Раковите сметаат дека некои „заслужиле“ насилство

Раковите се склони на насилство во моментите на целосно ментално растројство, а најчесто станува збор за убиства од страст или одмазда и киднапирања. Тие тешко можат да го контролираат својот темперамент, па Раковите се во можност да го убијат својот шеф затоа што биле отпуштени. Кога ќе бидат фатени, Раковите изгледаат изгубени, но сепак сметаат дека нивните жртви „го заслужиле тоа“.

  1. Девиците планираат сè внимателно

Меѓу припадниците на земните знаци, Девиците се најмалку склони кон криминал. Дури и ако се вклучат во матни работи, тоа ќе биде внимателно разработено. Како и другите припадници на земните знаци, тие се најмногу склони кон финансиска измама. Поради сето ова, Девиците како криминалци се многу опасни. Тие нема да се занимаваат со ситни прекршоци. Ако веќе ја ризикуваат својата слобода, тоа го прават за голема корист или за слава.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Fool Moon

Она што е убаво за една личност, не мора секогаш да биде убаво за сите други. Сепак, не може да се негира дека некои...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Advertisement