Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Обожавателите на Џејми Ли Кертис со поддршка против пластичната хирургија

Џејми Ли Кертис беше преплавена со поддршка, откако призна дека имала пластична операција што ја „мразела“ и го употреби терминот „анти-стареење“ на епизода од Лорен Кели.

Откако Лорен објасни дека Доун Франс неодамна отворено зборуваше природната сива боја на нејзината коса Џејми рече: „Прекрасно! Јас сум долго време застапник за природна убавина. Најчесто затоа што имав обиди и грешки долго време.

“Имав пластична хирургија, не функционираше. Ја мразев. Ме натера да се чувствувам полошо. И од тогаш решив да ги застапувам аргументите ЗА природниот изглед. “.

Џејми уште и рече: Сите старееме! Сите ќе умреме. Зошто сакате да изгледате како да сте 17 годишни, кога всушност имате 70 години?! Сакам да изгледам 70 кога имам 70 години “.

Клипот беше споделен на официјалниот профил на Инстаграм на Лорејн, а стотици обожаватели оттогаш се огласија во делот за коментари со поддршка за Џејми, за нејзината искреност и мислења за стареењето.

Еден напиша: “Каква апсолутна легенда! Точно е кој сака да изгледа 16? 16 одзади и 90 однапред?! Можеш да бидеш постар и прекрасно елегантен!” Овој коментар оттогаш има 26 лајкови.

Друг додаде: „Каков здив на свеж воздух, друга жена која не е против природно стареење“.

И третиот се согласи: “Ова е толку освежувачки да се слушне од холивудска sвезда! Добро за неа!”

Обожавателите на Џејми и гледачите на Лорејн, исто така, сакаа да и дадат комплимент на Џејми за нејзината сива коса, а неколкумина рекоа дека ја „обожаваат“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement