Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Обожавателите загрижени за неговото здравје – Бред е во инвалидска количка поради Анџелина?

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè!

„Бред Пит ја напушти болницата во инвалидска количка“, беа насловните корици каде што „врескаа“ низ целиот свет пред дваесетина дена. Холивудскиот актер е снимен на излегување од болницата во Беверли Хилс каде го изнесе медицинскиот персонал, а иако шокантната сцена на 57-годишникот загрижи многу обожаватели, наскоро се покажа дека е само рутинска мудра постапка за вадење заб. Но, секако е позната причината за инвалидската количка на актерот, лојалните обожаватели на контроверзните фотографии го забележаа и невообичаено слабиот изглед на еден од најпосакуваните ергени во Холивуд, па на социјалните мрежи наскоро се развија вистински теории на заговор.

Еден од нив вели дека Бред завршил во инвалидска количка поради неговата поранешна сопруга, 45-годишната Анџелина Џоли. Имено, дуото веќе неколку години се бори околу старателството над шест деца, 19-годишниот Медокс, 17-годишниот Пакс, 16-годишниот Захар, 14-годишната Шајло и 12-годишните близнаци Вивиен и Нокс, и ова е битката и постојаните расправии со поранешната партнерка, според списанието Глоуб, го доведоа Бред до крајно лошо здравје. Актерот наводно страдал од несоница и губење на апетит, поради што изгубил околу 10 килограми.

„Бред изгледаше толку лошо на фотографиите што се чинеше дека во секој момент коските ќе се скршат под тежината на телото. Неговите нозе и раце едноставно изгледаат премногу тенки“, изјави неименуван извор за споменатите медиуми, кој се согласува со пишувањата на некои корисници на социјалната мрежа дека актерот изгледа полошо од кога било, и сите, наводно, поради исцрпувачката долга борба со неговиот поранешната сопруга, на трагедијата, крајот не се гледа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Го знаете тоа чувство кога, за промена, навистина сакате да готвите нешто, но никогаш не ви паѓа на памет што? Ми се чини дека...

Cotton Club

Креативниот директор Пјерпаоло Пичиоли ќе ја претстави првата колекција шминка на италијанската куќа на 31-ви мај. Врската помеѓу модата и убавината е меѓусебно поврзана,...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Advertisement