Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА Е СИН НА ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ АКТЕР: Кога ќе се појави многумина се запрепастени, тој е вистинска атракција поради својот изглед…

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените…

Вестон Кејџ Копола (31), инаку музичар и актер, се чини дека е попознат како син на холивудската ѕвезда Николас Кејџ. Со својот необичен изглед и начинот на кој привлекува внимание, а иако ретко се појавува во јавноста, овој пат папараците го уловија во центарот на Лос Анџелес, а друштво му правеше непозната дама.

Коплола за ова појавување избра многу интересна облека – панталони и чевли со змиски принт и тесна маичка, додека очите ги истакна со темна шминка. Секако, главниот акцент беше на долгата права коса која лежерно ја пушташе да му падне преку рамениците.

Овој шармантен маж е во брак со претприемачот Хил Кејџ Копола пет години, а парот има четири деца – ќерките Лусијана и Сорина и близнаците Сајрус и Венера. Сепак, Вестон веќе двапати пред Хила застана на лудиот камен. Тој беше во брак со Даниел Кеџ од 2013 до 2016 година и со Ники Вилијамс од 2011 до 2012 година.

Тој е најстариот син на Николас и актерката Кристина Фултон, а во роднинска врска е и со легендарниот филмски режисер Форд Копола.

  • Татко ми ме запозна со најважните работи во актерството. Важноста на пораката што ја испраќа, сè за проучување и истражување на позадината на ликот. Најдобриот актерски совет што некогаш го добив беше од него. „Тој ми кажа колку е важно да користите имагинација, изрази и глас заедно за навистина да го изразите она што го сака вашиот лик“, рече Вестон.

Копола, освен глума, ја сака и музиката, а беше фронтмен на два метал бендови „Eyes of Noctum“ и „Arsh Anubis“.

  • Можете да ги правите работите што ги сакате во исто време. Компонира, пее, глуми, готви и сега е љубен татко. Да го видам мојот син со внук ми е најблиску до чувството на блажено исполнување што некогаш сум го имал – нагласи Николас Кејџ во 2015 година, зборувајќи за својот најстар син со голема гордост.

Се чини дека Вестон многу наследил од својот славен татко, кој исто така го живее животот по свои правила,не грижејќи се многу за коментарите во јавноста. Така, на почетокот на септември го доби третото дете со неговата партнерка Рика Шабата, која е 30 години помлада од него.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement