Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Никогаш не се задоволни: Овие хороскопски знаци се големи ситничари

Тие постојано се жалат, испрашуваат и корегираат. Иако жалењето може да биде добро за исфрлање лутина или незадоволство, може да биде прилично непријатно кога се чини премногу често. Според астрологијата, постојат хороскопски знаци на кои секогаш се жалат.

Рак

Раковите секогаш собираат гнев и чувства. Ним им треба нешто да ги исфрлат сите тие чувства и да најдат мир, а за нив жалењето е токму тој издувен вентил.

Девица

Девиците се перфекционисти, па не е ни чудо што имаат тенденција да најдат нешто во ред и да се жалат дури и за најмалите детали.

Скорпија

Тие сакаат сè да биде како што треба. Тие не сакаат неред и хаос, па затоа се жалат кога работите не одат како што треба.

Стрелец

Бидејќи се отворени и искрени, Стрелците едноставно не знаат кога да молчат. Ако не им се допаѓа нешто, што е во најголем дел од времето, тие ќе се жалат на тоа.

Водолија

Интелигентни се и секогаш ги забележуваат ситниците. Тие имаат тенденција да најдат грешка во сè и не можат да одолеат ако не се пожалат за секој мал проблем.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Fool Moon

“Веганизмот дефинитивно влијае позитивно на вештините за водење љубов. Тоа сум го слушнала многу пати од други луѓе, и самата сум веган, па затоа...

Cotton Club

Поранешниот супермодел очигледно добро се снаоѓа и за време на изолацијата. Иако нема класични емисии поради пандемијата на коронавирусот, Хелена им приреди вистинско „жешко“...

Advertisement