Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Не се закачајте со нив: Знаци кои ќе ве поразат во секоја кавга

Некои хороскопски знаци знаат подобро од другите како да се справат сами. Во првите редови има огнени знаци и еве зошто не треба да се надевате дека ќе победите кога ќе влезете во расправија со нив.

Овен

Овните се познати по тоа што се агресивни и страствени, па затоа секогаш се „подготвени за војна“. Понекогаш, дури и откако ќе сфатат дека не се во право, нивната природа не им дозволува да се предадат.

Лошата страна на Овенот е што тие честопати можат да го изгубат нервот кога на почетокот нештата не одат за нив. Колку и да е логичен вашиот аргумент, доколку влезете во расправија со Овен, големи се шансите на крајот да се откажете.

Лав

Најдоминантен знак на зодијакот. Лавовите гледаат сè и знаат сè, па дури и кога не е така, нивната самодоверба зборува поинаку. Затоа, кога се расправате со Лав, очекувајте да имаат „целосна папка“ со информации што можат и ќе ги користат против вас.

Стрелец

Како и другите два пожарникара, Стрелецот никогаш не губи. Секоја расправија со Стрелец е осудена на пропаст уште од самиот почеток, бидејќи, иако тие не се гласни во презентирање аргументи, тие се доволно упорни и трпеливи да го повторуваат истото додека не ве „удрат“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Колку и да изгледал поромантичен и попривлечен светот во 50-тите години од денес, времињата значително се промениле, а со нив, и начинот на кој...

Cotton Club

Стилистите велат дека нема фризура, шминка и „аутфит“ на која латино дивата Џенифер Лопез не изгледа и стои добро. Иако е позната по своите...

Fine Living

Ако прашате многу љубители на музиката, тие ќе ви кажат дека нема ништо поубаво во светот од мелодичниот звук на пијано… Давајќи ви шанса...

Cotton Club

Британскиот бренд Paul Smith слави 50-годишнина од постоењето и враќа дел од историските графички дизајни од својата богата архива за оваа специјална пригода. Пол...