Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Не обидувајте се да бидете совршени – Поради овие маани, мажите ќе полудат по вас!

Обидот да се биде совршен нема да не однесе никаде, пред се затоа што тоа е невозможна мисија. Но, постои уште една причина зошто некои недостатоци не се толку лоши – анкетите велат дека мажите ги обожаваат!

  1. Мрзеливост

Во разумни граници, се разбира. Нашите мајки и баби не искараа за тоа, но мажите гледаат на тоа поинаку – тие обично самите се мрзливи, што е доволна причина да не ве обвинуваат ако имате слична особина.

  1. Малку неред не е исклучено

Постојат машки педанти кои се во можност да ја видат косата од опашката на мачката што случајно заврши на подот и извикуваат: Каков хаос! Но, ова е исклучително ретко. Обично мажите забележуваат што ги интересира и не гледаат што не им е грижа. Значи, не им е грижа што се прекршил парче лак од ноктите или вашиот прекрасно зготвен сос што ви капнал на здолништето. И не им е грижа за вашата навика да џвакате гласно додека јадете. Секако, кога тие ќе знаат дека ќе го поставите сето тоа во одредена културна граница. Никој не сака запоставена жена и запоставена куќа.

  1. Непромисленост

Мажите сакаат зрели дами кои знаат што сакаат, но тоа не значи дека не бескрајно уживаат во мала шега, забава, па дури и малку несериозност и спонтаност кои секогаш ја зачинуваат врската на нов начин.

  1. Заљубеност

Не, нема да бидете попривлечни за нив ако глумите кралица на мразот. Еден човек сака да знае какви емоции имате кон него, особено ако зборуваме за убави чувства.

  1. Емоционалност

Жените се многу чувствителни и мистериозни суштества чии чувства и расположенија не се секогаш лесни за толкување. Меѓутоа, ако им е гајле, за мажите е интересно да се обидат да откријат што ви се случува и им се допаѓа кога знаат дека покрај себе имаат личност полна со емоции.

  1. „Машки“ особини

Помина времето кога жените беа целосно зависни од мажите. Сè што беше порано машки особини, како што се независност, висока самодоверба, одлучност и храброст и многу повеќе, денес ги имаат и жените, а тоа се одлики на кои им се восхитува посилниот пол. Секако, понекогаш ќе ужива да биде ваш херој и заштитник, но никој навистина не сака да има „принцеза од грашок“ до себе или дама која, всушност, не е во состојба да се грижи за себе, но го чека партнерот за сè.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Advertisement