Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Не жали за ништо што правела во младоста: Славната Џоан Колинс имала многу љубовници, а била мажена дури 5 пати!

Во едно интервју, Џоан Колинс се присети на флертувањето со Боби Кенеди, но не откри сè поради почит кон неговата вдовица, која може да биде повредена од тие информации.

Легендарната актерка Џоан Колинс (87) откри како одбила да стапи во контакт со братот на претседателот Џон Кенеди пред многу години.

Боби Кенеди во тоа време беше растечки политичар и се шушкаше дека може да стане следниот американски претседател, а Џоан беше актерка во подем. Таа му откри сè на својот пријател и британски водител Пирс Морган.

„Вдовицата на Боби, Етел е жива и не би сакала да навлегувам во многу детали затоа што не сакам да ја повредам“, рече Џоан Пирс во големото интервју. “Јас сум мажена, ти си оженет. А тој беше толку харизматичен”, рече актерката, сеќавајќи се на Боби Кенеди.

Поранешниот генерален секретар на САД беше познат женкар, а меѓу убавиците со кои се дружеше беа Ким Новак, Ли Ремик и Мерилин Монро. Џоан Колинс сега истакна дека тој бил вистински џентлмен и не е изненадувачки што многумина „паднале“ за него. Таа исто така истакна дека се сеќава точно на денот на неговото убиство и колку е тажна.

“Тој би бил прекрасен претседател. Знам дека многумина не го сакаа, но никој што бил толку харизматичен и паметен не е популарен кај политичарите”, рече Џоан за Боби, кој беше убиен пет години откако беше застрелан неговиот брат во Далас. Џон Кенеди.

Џоан Колинс оваа година слави 70-годишнина од својата богата кариера. Легендарната убавица пет пати заплови во брачното пристаниште, и му призна на Морган дека не жали за ништо.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Advertisement