Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Нетфликс филмофил најава за 2021

Нетфликс објави официјален трејлер во кој се најавуваат исклучителни проекти за 2021 година. Големите филмски sвезди пристигнуваат на малите екрани, а од нив се очекува разновидна содржина: од акција преку комедии до мјузикли и семејни анимирани филмови.

Нетфликс стана препознатлив по мини сериите во 2020 година, а самата компанија бележи невиден раст. Најавената програма се состои од оригинални производствени проекти на Нетфликс и, во помала мера, купени филмови од други компании.

Актерската екипа ветува многу! Главни улоги на некои филмови ќе бидат Хали Бери, Леонардо ди Каприо, Ејми Адамс, Џејсон Момоа, Рајан Рејнолдс, како и други познати личности кои се појавија на промотивното видео на Нетфликс.

Со нетрпение се очекуваат високобуџетните филмови „Don’t Look Up“ и „Red Notice“, каде ќе глумат најсјајните sвезди на Холивуд.

Аријана Гранде, Џенифер Лопез, Леонардо ди Каприо и Мерил Стрип се само некои од лицата чии улоги ќе ги уживате следната година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Advertisement