Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Несовесен потег за малку ќе го чинеше живот, овој актер е неговиот заколнат непријател: Ова сигурно не го знаевте за Ди Каприо!

Неколку факти за овој холивудски заводник целосно ќе ве изненадат…

Тој го освои Холивуд со својот талент и убавина. Иако често се пишува за него, постојат работи што малку луѓе ги знаат за овој актер.Затоа решивме да ви претставиме 10 помалку познати факти за Леонардо ди Каприо.

  1. Тој има ќерка

Всушност, оваа девојка не е негова вистинска ќерка, но Лео решил да ја поддржи и да учествува во нејзиното школување и воспитување. Кога го снимал филмот „Blood Diamond“, се сретнал со малото девојче кое оставила силен впечаток кон Лео . Иако не ја посвоил, тој останал во контакт со неа и се обиде да и го направи животот што е можно полесен и подобар.

  1. Скржав човек

Лео е човек кој не сака да се расфрла и оние што го познаваат велат дека е многу скржав. Ретко остава бакшиш и не троши пари.

  1. Марк Волберг беше неговиот заколнат непријател

Додека заедно го снимале филмот Кошаркарски дневници, Леонардо и Марк не можеле да се поднесат еден со други. Како што еднаш раскажа Волберг, Леонардо изјави дека не сака да глуми покрај Марки Марк, што беше уметничко име на Волберг додека се занимаваше со хоп-хоп. Ниту тој не е воодушевен од Ди Каприо, признава Волберг.

Меѓутоа, кога започнале да соработуваат, тие беа принудени да признаат дека и двајцата беа добри актери.

  1. За малку не бил убиен од ајкула

Несовесниот потег за малку ќе го чинеше живот. Имено, додека бил на одмор во Јужна Африка, Лео имал блиска средба со голема бела ајкула која за малку ќе го убиела. За среќа, навреме се повлекол во заштитниот кафез, што ја спречило ајкулата да стигне до него.

  1. Течно зборува на германски јазик

Можеби сте го слушнале Лео како зборува германски во некои филмови. Тоа е затоа што неговата мајка е родена во Германија и тој го научил овој јазик уште од рана возраст.

  1. Промена на името

Кога имал 10 години, неговиот агент го убедувал да го смени името во Лени Вилијамс, затоа што било позвучно и тоа би му овозможило повеќе актерски улоги.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Знаеме дека солта и шеќерот се сметаат за бела смрт. А, повеќето од нас ги внесуваат во нашите тела секој ден. Тоа, се разбира,...

Green Tea

Сите сакаме слатки. Особено оние што се прават брзо и лесно. А дури ако е торта, уште подобро. Знаеме дека ќе помислите дека нема...

Four Seasons

Ако планирате да патувате во Јапонија за подобри денови, покрај четирите места што ви ги предложивме, додадете го ова ако сте љубител на разнобојни,...

Green Tea

Најдобра и најлесна форма на рекреација… Зад нас се деновите кога уживавме во празничната трпеза. Се должи на фактот дека се движевме многу слабо...

Advertisement