Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Нервозна, но одлична: Лејди Гага воодушеви со својот глас и стајлинг на инаугурацијата

Лејди Гага е една од оние музичари од светската музичка сцена која нема што не направила – плејада хитови, го освои Златниот глобус, неколку бестселери кога станува збор за албуми, како и светска музичка турнеја на нејзината листа на достигнувања. Таа едноставно е на врвот во нејзината област на поп-културата, а сега ѝ е укажана извонредна чест да ја пее химната на инаугурацијата на Џо Бајден за 46-ти американски претседател.

Lady Gaga

Бидејќи беше жесток политички активист кога станува збор за човековите права, беше јасно дека ќе застане покрај Демократската партија и Бајден и Камала Харис, и кога беше поканета да положи заклетва – таа веднаш се согласи и нејзината среќа и ентузијазам беа споделени на социјалните мрежи.

Gaga

Во величествената креација на европската модна куќа Скиапарели, таа воодушеви со својот стајлинг, а својот изглед го заокружи со позлатен детал од гулаб со маслинова гранка, како симбол на мирот и новите почетоци.

Гага беше видливо трогната, нервозна, но и пресреќна што учествуваше во тој голем момент во американската историја, а својот вонсериски талент само го истакна со модата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Можете да ја сакате или да ја мразите јогата, но придобивките за телото не можат да се одречат. Асаните и вежбите за дишење заедно...

Cotton Club

Манекенката сподели фотографии од нејзината лична архива. Модната недела е во полн ек во Париз. А, тоа значи дека сите топ модели, вклучително и...

Fool Moon

Некои филмови, иако се означени како романтични, оставаат горчливо-сладок вкус по гледањето. Но, сепак ги сакаме, можеме лесно да го повториме гледањето онолку пати...

Fine Living

Леброн Џејмс продава имот во Лос Анџелес за помалку пари отколку што платил во 2015 година. Тоа не значи дека кошаркарската ѕвезда е во...

Advertisement