Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Некои мажи едноставно не сакаат сериозна врска – Не е лесно да се живее со нив, тие заминуваат без да се збогуваат

Иако не треба да барате партнер според хороскопскиот знак, не е лошо да знаете кого ѕвездите не сакаат многу кога станува збор за емотивни врски. Мажите родени во овие четири хороскопски знаци обично немаат материјал за посериозна врска.

Овен

Ако е во ред да се гледате само кога него му одговара ѝ е партнер кој ги планира сите излети, со кој ќе се прилагодите според неговиот распоред, тогаш Овенот е одлично момче за вас.

Бик

Биковите се однесуваат како да ви прават услуга трошејќи го своето време на вас и честопати се жалат на својот партнер пред другите, што воопшто не е пријатно.

Близнаци

Близнаците очекуваат да работат сите околу нив, а работата ја наградуваат со минимални знаци на внимание кои треба да бидат составен дел од секоја врска. Маж во овој знак никогаш нема да биде првиот кој ќе ви каже дека ве сака, а кога ќе го кажете тоа, веројатно ќе ви одговори – благодарам!

Рак

Иако Раковите се познати како чувствителни, тие обично мислат само на своите чувства и немаат време да размислат што би сакала нивната друга половина. Тие честопати се губат во својата посесивност и не можат реално да ја видат сликата на нивната емотивна врска.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Оскаровката Ен Хатавеј во оваа карантинска, модно монотона ера, ги почести своите следбеници на Инстаграм не еднаш, туку со дури три метални тоалети. Во...

Green Tea

Најпопуларниот метод за слабеење што секој го знае е броење калории. Сепак, ова не значи дека треба да ја исфрлите целата калорична храна од...

Fool Moon

Веќе во првиот месец од 2021 година се соочуваме со ретрограден Меркур – од 30 јануари до 20 февруари! Кога моќниот Меркур е во...

Cotton Club

Модните брендови постепено се приклучуваат на подготовките за Денот на вљубените. Ријана веќе ја покажа новата празнична колекција за Savage x Fenty, по што...

Advertisement