Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП Четири знаци ќе бидат опфатени со здравствени проблеми и бегајте од ова без оглед на се!

Погледнете што ви подготвија ѕвездите за периодот од 21.09. до 27.09.2020 година

ОВЕН

Бизнис

Работата ве исцрпува психички. Вие се обидувате да бидете фер со вашите колеги, но едноставно не можете да воспоставите задоволителна комуникација со сите. Некои колеги ве иритираат, а за некои имате впечаток дека се ограничени и не ги разбираат, и затоа не ги поддржуваат вашите идеи. Областа за финансии е позадоволно претставена. Ве чека добивка што ќе ве предизвика, но имате и ненадеен трошок што ќе ве загрижи и изнервира. Благодарение на работата, имате можност да се појавите во медиумите. Поради тоа, вие сте под стрес и оставате погрешен впечаток: дека сте крути и дека е тешко да воспоставите комуникација со вас. Ова е неповолен период за отплата на долг или кредит.

Љубов

Пред вас е поволна недела за љубов. Вие сте топли, страствени, горди на вашиот партнер. Вие сте заштитнички. Треба да комуницирате интензивно со вашиот партнер. Постојано ја повикувате и прашувате за нејзиното расположение. Сакате да го слушате нејзиниот глас. Инсистирате да гледате почесто. Партнерот е изненаден од вашето внимание и има впечаток дека претерувате. Тој се прашува колку долго ќе трае ова ваше однесување. Вие ги поддржувате вашите емоции. Ви се допаѓа како се чувствувате и сакате чувството да биде вечно. Бидејќи сте романтични, планирате да ја изненадите партнерот со подарок на романтична вечера.

Здравје

Во тек е неповолна недела кога станува збор за здравјето. Би било добро генерално да се обидеме да го подобриме имунитетот. Коските, кожата, забите се чувствителни. Овие проблеми можат да бидат хронични и имаат потенцијал да се повторат. Мускулите атрофираа. Се чини дека ниту се движите, ниту се занимавате со рекреација и спорт. Недостаток на каква било физичка активност негативно влијае на вашето целокупно здравје. Поради бавните рефлекси, може да имате проблем со коските во смисла дека може да има истегнувања, дислокации, фрактури, повреди … Респираторните органи се загрозени, а главата е прикажана како чувствителен дел од телото. Сè уште треба да пазете се од сите ладни работи: ефектите од климатизацијата, пиење ладни пијалоци, нацрти.

БИК

Бизнис

Ве очекува интересна работна недела. Финансиите се подобруваат, што позитивно влијае на ентузијазмот. Од друга страна, ве чека тотално непланиран трошок што ќе ве загрижи. Никој нема да кажете за трошоците за да не се грижите за најблиските. Кога станува збор за работата, вие сте доста самоуверени, енергични и имате впечаток дека знаете сè најдобро. Сепак, комуникацијата нема да биде најдобра за вас, особено со претпоставен. Двајцата сте нездраво тврдоглави, па нема да можете да најдете решение. Колегите ќе бидат на ваша страна. Ако вашата работа има врска со спорт, градежништво или што и да е каде што е потребна физичка сила, треба да бидете внимателни, бидејќи постои можност за ненадејна повреда.

Љубов

Тоа е прилично неповолна недела за љубов. Проблемите беа видени на повеќе нивоа. Прво, комуникацијата беше прикажана како значително неповолна. Опсегот на настани е поширок, почнувајќи од фактот дека можете да се карате со вашиот партнер и, конечно, од фактот дека комуникацијата може да биде прекината. Причината е во вашата несигурност. Имате впечаток дека вашата партнерка ви е ладна, дека не ве поддржува. Наместо отворено да разговарате со вашиот партнер и да ги решите дилемите, вие ги изразувате своите емоции на тотално несоодветен начин. На тој начин, не само што не ги решавате проблемите, туку и ја влошувате ситуацијата. На крајот на неделата ве пречекува тотално расположена, депресивна личност со резервиран и далечен партнер.

Здравје

Кога станува збор за здравјето, вашите нерви се прилично чувствителни, како и органите за дишење и главата. Постои можност за треска, треска, воспаление на грлото и слично. Коските, кожата и забите се чувствителни подолг временски период. Неповолниот период за коските, кожата и забите нема да трае долго. Завршува на крајот на месецот. Дотогаш, можна е посета на стоматолог. Системот за елиминација е чувствителен. Може да страдате од запек или да имате проблеми со честа екскреција на непотребни материи. Што се однесува до помошта, вие се потпирате исклучиво на официјалната медицина. Некои чаеви и облоги имаат потенцијал да ви помогнат, но вие не ве интересираат. Ако имате пријател кој се занимава со хербализам, тој може да ви понуди помош.

БЛИЗНАЦИ

Бизнис

Неповолниот период е сè уште релевантен. И покрај тоа што имате помош од претпоставени, нивна поддршка и доверба, имате впечаток дека не сте на висина на деловните обврски. Периодот на стагнација трае многу долго и имате чувство на безнадежност. Ниту верувате, ниту го гледате крајот на проблемите. Она што не е добро е дека проблемите ќе продолжат и во следните два месеци. Значи, најдобро е да се прифати ситуацијата како што е и да се направи она што може да се направи. Единствените работи што може да се направат до одреден степен се работи поврзани со деца, основно образование, средно образование, излегување, туризам, спорт, култура. Сите работни места поврзани со секаков вид униформа, што се однесува на армијата, полицијата, медицинските лица, ќе бидат во фаза на стагнација и ќе донесат незадоволство со себе.

Љубов

Ситуацијата на полето на љубовта е очајна. Не е познато кој е полош: оние кои се на слобода или оние кои се во врска. Без оглед на различниот статус, во суштина и двајцата минуваат низ неповолен период за убов. Слободните изгубија надеж дека некогаш ќе се сретнат со вистинската личност и ќе влезат во стабилна и пријатна врска. Зафатените луѓе сметаат дека врската го изгубила својот шарм одамна, но немаат сила да ја прекинат. Врската се одвива по инерција, и во суштина е при издишување. За неколку месеци, Раковите конечно ќе соберат сили да и кажат на другата страна дека дојде крајот. Засега избегнуваат комуникација и состаноци со другата половина, оправдувајќи се со лошата состојба на работа. На партнерката и пречи недостатокот на внимание од партнерот, но од гордост не коментира ништо.

Здравје

Јупитер, вадарот од областа на здравството, започна да оди директно по неколкумесечно ретроградно одење и конечно носи подобрувања во здравствената област. Сè е далеку од идеално, но проблемот поврзан со жолчката, црниот дроб, колковите и ревматизмот полека се стабилизира. Сфаќате дека сте биле и сè уште сте физички неактивни. Вие донесувате одлука дефинитивно да започнете да играте некој спорт. Во текот на оваа недела ќе ви биде тешко да започнете и постојано ќе наоѓате изговори за одложување на плановите. Би било добро да се зајакне имунитетот. Коските ви се слаби, па затоа би било добро да внесете повеќе калциум во вашето тело. Haveе имате фаза на промени во расположението што за среќа нема да трае долго, максимум еден до два дена.

РАК

Бизнис

Оптимист сте и имате верба дека ќе успеете да ги решите натрупаните проблеми. Со многу енергија, но и упорност, се фокусирате на деловни проблеми. Сепак, нема сè да оди толку лесно како што се надевавте. Комуникацијата е претставена како полна со предизвици. За време на состаноците, нема да можете да ги постигнете договорите што ги посакувавте. Другата страна ќе се бори како лав за своите интереси, па затоа ќе бидете незадоволни од преговорите. Друг проблем е поврзан со односот со претпоставениот. Изгледа изгуби секаква надеж дека проблемите ќе бидат решени. Додека сте подготвени да се борите и да ги прифатите поразите како составен дел од животот, тој има впечаток дека сè е готово и дека нема надеж дека ситуацијата ќе се подобри.

Љубов

Ситуацијата на полето на љубовта е очајна. Не е познато кој е полош: оние кои се на слобода или оние кои се во врска. Без оглед на различниот статус, во суштина и двајцата минуваат низ неповолен период за љубов. Слободните изгубија надеж дека некогаш ќе се сретнат со вистинската личност и ќе влезат во стабилна и пријатна врска. Зафатените луѓе сметаат дека врската го изгубила својот шарм одамна, но немаат сила да ја прекинат. Врската се одвива по инерција, и во суштина е при издишување. За неколку месеци, Раковите конечно ќе соберат сили да и кажат на другата страна дека дојде крајот. Засега избегнуваат комуникација и состаноци со другата половина, оправдувајќи се со лошата состојба на работа. На партнерката и пречи недостатокот на внимание од партнерот, но од гордост не коментира ништо.

Здравје

Јупитер, вадарот од областа на здравството, започна да оди директно по неколкумесечно ретроградно одење и конечно носи подобрувања во здравствената област. Сè е далеку од идеално, но проблемот поврзан со жолчката, црниот дроб, колковите и ревматизмот полека се стабилизира. Сфаќате дека сте биле и сè уште сте физички неактивни. Вие донесувате одлука дефинитивно да започнете да играте некој спорт. Во текот на оваа недела ќе ви биде тешко да започнете и постојано ќе наоѓате изговори за одложување на плановите. Би било добро да се зајакне имунитетот. Коските ви се слаби, па затоа би било добро да внесете повеќе калциум во вашето тело. Haveе имате фаза на промени во расположението што за среќа нема да трае долго, максимум еден до два дена.

ЛАВ

Бизнис

Областа на работа конечно се движи. Успесите се реално мали, но имаат големо влијание врз вашето расположение и самодоверба. Имате нови идеи, нови решенија за старите проблеми. Со многу оптимизам се фокусирате на старите проблеми и успевате да решите некои од нив. Се разбира, ова помага да се фрлите во следната група проблеми со многу нова ревност. Приватните лица се тотално деморализирани. Тие немаат ниту сила ниту волја да се справат со проблемите. Некои дури размислуваат да стават крај на приватниот бизнис. Оваа недела тие треба стоички да издржат. Во текот на следната недела доаѓаат значајни настани што конечно ќе ги започнат областите на деловниот и приватниот бизнис. Финансиските ресурси се ограничени и причина за загриженост.

Љубов

Царството на љубовта е динамично прикажано. Фокусот е насочен кон комуникацијата. Без разлика дали сте во врска или слободен, ќе се обидете да комуницирате со другата страна. Проблемот е во тоа што имате проблеми од сите страни: бизнисот не оди добро, нема пари. Како се чувствувате сигурни и освојувате партнер во ваква ситуација? Секако дека ќе биде тешко за вас. Другата страна нема да биде јасна за вашето однесување: сакате или не, дали не покажувате иницијатива затоа што не ве интересира или сте срамежливи. Тие нема да ви ги покажат своите мисли, ниту пак ќе можете да ги погодите. Тој дипломатски ќе ги задржи мислите во себе и ќе почекате да видите што ќе направите понатаму.

Здравје

Лава веќе неколку месеци страда од истите хронични болести. Коските, кожата и забите се на прво место. Можна е болка во долниот дел на грбот. Главата е чувствителна. Можна е треска, главоболка, треска, мигрена. Исто така, респираторните органи се прилично чувствителни. Можни се и проблеми со нервите. Расположението може да варира. Лавовите можат да бидат импулсивни и склони кон кавги и испаѓање од чекор, или можат да бидат сосема спротивни: затворени, депресивни, не расположени за каква било комуникација и дружење. За нив, физичката активност би била најдобра: не некој сериозен тренинг, туку рекреација во комбинација со релаксација, на пример пешачење, возење велосипед или дури и искачување на помал рид.

ДЕВИЦА

Бизнис

Областа на работа не е најдобро претставена. Прво, обично вредните Девици нема да бидат расположени за работа. Финансискиот надоместок е таков што предизвикува иритација и грижи, а Девиците веруваат дека колку повеќе обештетувањето, толку повеќе треба да се вложат нивните напори. Незадоволните Девици размислуваат за нова работа. Тие веќе се ангажираа за тоа прашање и оваа недела е поволна за деловни разговори. Проблемот е што тие нема да бидат задоволни од понудата. Тие се свесни за своите квалитети, тие сакаат да работат, но тие сакаат нивната работа и време да бидат препознаени и соодветно стимулирани. Новата понуда изгледа како сè да остане исто, само што ќе се најде во нов пакет: слични проблеми, слично опкружување, но без никаков напредок.

Љубов

Лош љубовен период сè уште трае, но неговиот крај е конечно на повидок.Ќе трае до крајот на месецот, што значи дека некои суштински промени во текот на оваа недела не се можни. Девиците се незадоволни од љубовната сфера, без оглед дали се слободни или имаат втора половина. Незадоволството трае подолг временски период и конечната одлука полека се формулира во умот. Тие не влегуваат во врски, но исто така не донесуваат одлука да ја прекинат преку ноќ. Со Девиците полека созрева одлуката дека најдобро решение за нив е да ја прекинат врската. Имаат впечаток дека врската не води никаде, дека комуникацијата е лоша, без разбирање, нехармонична. Емоциите беа изгубени со текот на времето.

Здравје

Кога станува збор за здравјето, присутни се истите проблеми како и во претходниот период. Нервите се чувствителни. Можни се проблеми со притисок, слаба циркулација, хормонални нарушувања. Покрај тоа, гениталиите и грлото се чувствителни. Проблемите можат да се појават одеднаш, да не траат долго и брзо да се повлекуваат. Ова се проблемите со кои се соочувале Девиците досега. Коските на Девиците се прилично чувствителни. Треба да обрнете внимание на моторните вештини. Тие имаат многу слаби рефлекси, па случајно може да се сопнат, да паднат и да се повредат. Ако веќе имале фрактура, истегнување или повреда, постои можност да го имаат истиот или сличен проблем на истото место. Мускулите атрофираа. Девиците се во фаза кога не се грижат за своето здравје.

ВАГА

Бизнис

Деловните идеи што ги застапувате не се одобрени од колеги или претпоставени. Затоа, имате впечаток дека не ве разбираат и дека деловното опкружување ве ограничува. Вие се обидувате да направите многу работа брзо, но тоа не функционира. Е ви треба повеќе време и напор да направите сè што сте замислиле. Лути сте на себе што работата е бавна. На крајот на неделата можна е лесна нервоза и фрустрација бидејќи не сторивте сè што сте планирале. Единствената област со која сте задоволни се финансиите. Пристигнуваат пари што ве мотивираат да продолжите кон целта. Постара личност од деловното опкружување или некој што го познавате подолг временски период сака да го сподели своето искуство со вас со цел да ги олесни вашите проблеми.

Љубов

Царството на Љубовта е добро прикажано. Врската со вашиот партнер е толку стабилна и цврста што ја идеализирате. Партнер е некој на кого можете да се потпрете и тоа ви значи многу. На вашата љубомора се гледа како потенцијален проблем. Сакате вашиот партнер да се посвети исклучиво на вас. Ве мачи дури и да гледате пријатели. Партнерот мисли дека претерувате и ве смирува. Тој верува дека кога врската е стабилна, не треба да претерува со барањата и да очекува од него да ја прекине комуникацијата со други луѓе. Партнерот ве смирува, но сепак не сакате да го споделувате со вашите пријатели. Толку е добро за вас да започнете да сонувате за брак и брак, но чекате вашиот партнер да покаже иницијатива во таа насока.

Здравје

Областа на здравството не е најдобро застапена. Хроничните здравствени проблеми сè уште се релевантни. Тие се применуваат на коските, кожата и забите. Респираторните органи и грлото се чувствителни. Треба да внимавате на студ, на пример ладни пијалоци или свежи вечери. Вашите моторни вештини не се одлични. Реакциите се бавни. Во случај на пад, можеби нема да ве примат добро. Можни се проблеми со екстремитетите, нозете и рацете. Бидете внимателни да не се сопнете и да се повредите. Областа за сообраќај е предизвикувачка. Ова значи дека треба да бидете внимателни и претпазливи без разлика дали сте возач или пешак. Луѓето кои веќе доживеале сообраќајна несреќа треба да бидат особено внимателни да не повторуваат иста или слична работа.

ШКОРПИЈА

Бизнис

Што се однесува до работата, неповолниот период сè уште трае. Слични проблеми што сте ги имале во изминатите неколку дена продолжуваат. Работата не оди толку брзо како што сакате. Да се ​​согласиме со колегите не е најдобро. Фрустрирани сте затоа што бизнисот не се движи од мртва точка, без оглед колку енергија вложувате во неа. Комуникацијата во никој случај не е лесна за вас. Патувањата и состаноците што ги планирате може да бидат продолжени. Оние што ќе се случат нема да одат добро во смисла дека нема да можете да се согласите. Имате впечаток дека сте на дното на бизнисот и впечатокот е објективен. Мора да бидете свесни дека скоро нема да се подобри, поточно во следните два месеци, па затоа е најдобро да ја прифатите ситуацијата како што е.

Љубов

Царството на љубовта не е најдобро претставено. Вашите емоции се упорни и интензивни, но другата страна не реагира соодветно. Партнерот е прилично импулсивен, темпераментен, реагира веднаш и има изразена потреба за доминација. Можете да го разберете тоа до одреден степен, но не можете да го поддржите. Од таа причина, можни се конфликти. Поточно, партнерката ќе испадне од чекор и ќе започне расправија, бидејќи смета дека не се однесувате соодветно кон неа. Од друга страна, нема да сакате да се карате, ниту сте склони кон таков вид комуникација, ниту верувате дека нешто може да се случи со расправија. Вие нема да бидете фатени во изјавите на вашата партнерка, што ќе ја налути уште повеќе. Ве следи дистанцирање или намален обем на комуникација.

Здравје

Што се однесува до здравјето, ситуацијата е иста како и претходната недела. Нема подобрување во оваа област. Хронични проблеми поврзани со кожата, косата и забите се присутни. Посета на стоматолог е задолжителна. Треба да внимавате на вашите коски. Во случај на какво било паѓање, имате потенцијал да скршите коска, тоа може да предизвика истегнување, пукнатини, а во најдобар случај и да се опоравите. Главата е чувствителна, особено грлото и синусите. Советот да се чувате од студ, без разлика дали станува збор за ладен пијалок или излегување во природа, сепак е валиден. Feelе се чувствувате топло, но може да настинете кога ќе се потите на пониска температура. Пазете се за време на каква било рекреација: возење велосипед или некоја друга.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис

Областа на работа е специфично претставена во смисла дека ве чека успех во одредени активности, а некаде и неуспех. Ова е одлична недела за комуникација со вашиот претпоставен. Се чини дека се разбирате, дека сте на иста линија и дека ги имате истите цели. Меѓутоа, кога станува збор за колегите, може да се појават несогласувања. Проблемот е меѓусебна тврдоглавост и недостаток на подготвеност за компромис. Се чини дека секој ќе се повлече на своја страна, што ќе спречи хармонична и нормална работа. Финансиите ве загрижуваат.Ќе разговарате за зголемувањето на надоместокот со вашиот претпоставен. Другата страна смета дека сте вредна и одговорна личност, па затоа ќе го прифатат вашиот предлог. Доза толеранција и попустливост ќе ви се најде.

Љубов

Пред вас е тешка и незадоволителна љубовна недела без разлика дали сте сингл или имате партнер. Beе бидете тотално незаинтересирани за комуникација и состаноци. Ако сте слободни, тоа нема да предизвика никаков проблем. Пријателите ќе ви бидат важни, ќе барате да ги запознаете и да се опуштите. Другата половина нема да го сака вашето однесување. Тој ќе очекува одредена доза на внимание од вас, а како ќе отсуствува ќе предизвика одредена реакција. Партнерот ќе се обиде да ве насочи во насоката што и одговара, но нема да ви паѓа на памет да се прилагодите на неа. Ова ќе доведе до нејзина бурна реакција. Вие нема да можете да ги решите проблемите и во суштина ќе бидете незаинтересирани за подобрување на врската.

Здравје

Првенствено, вашите нерви се чувствителни, циркулација, притисок. Овие се проблеми што се повторуваат од време на време, па затоа не се стари проблеми, туку нешто на што се навикнати. Овие проблеми можат да предизвикаат други проблеми. Имено, може да се случи да се фокусирате премногу на храната на нервна основа или, обратно, да ја занемарите. Треба да се грижите за вашата исхрана во текот на оваа недела. Гениталиите се чувствителни. Не би било лошо да одите на гинеколог на почетокот на неделата. Би било добро да започнете физички, на пример, да одите на прошетка или возење велосипед. Нема потреба да воведувате некој строг спортски режим, обична рекреација ќе ви помогне да се опуштите.

ЈАРЕЦ

Бизнис

Јарците се соочуваат со неповолна работна недела во текот на која многу работи нема да одат како што треба. Нивната комуникација е компромитирана. Во случај на планови поврзани со некои патувања и состаноци, може да очекувате или да бидат откажани или продолжени. Дури и да има некои состаноци, нема да можете да се согласите за скоро ништо. Haveе имате крути ставови, ќе гледате пред се на вашите интереси, нема да бидете подготвени за најмал компромис. Другата страна ќе се откаже од каква било соработка со вас имајќи предвид дека сте премногу тешки за каков било договор и долгорочна соработка. Приватните лица ќе имаат сличен, ограничен и бескомпромисен став што ќе им помогне да го стабилизираат и развијат својот бизнис.

Љубов

Областа на љубовта е интересно претставена особено пред луѓето кои се на слобода. По нив следува ново запознавање со личност која ќе ја доживее како комуникативна, шармантна и енергична. Вие сте во период кога сте нагласиле високи критериуми при избор на партнер, а нов познаник ќе ги поседува квалитетите што ги барате. Ако сте во врска, ќе има проблеми во оваа област. Причината е вашата љубомора и впечатокот дека вашата партнерка не ви посветува доволно внимание, односно дека ви е ладна. Tryе се обидете да и ги наметнете своите ставови, но таа одлучно ќе одбие. Ова ќе ве направи уште повеќе вознемирени. Вам ви одговара партнер кој има традиционални сфаќања, односно кој се покорува на мислењето на партнерот.

Здравје

Областа на здравството е доста предизвикувачка. Вие сте толку чувствителни и вашиот имунитет падна толку многу што постои цела низа можни проблеми. Вашите респираторни органи се чувствителни. Имате тенденција да добиете болки во грлото или можете да го иритирате со употреба на ладни пијалоци. Коските, кожата и забите се чувствителни. Одење кај стоматолог е задолжително. Вашите мускули се ослабени или моторните функции. Не сте во форма, реагирате полека. Постои можност за повреда. Се чини дека воопшто не размислувате за здравјето, затоа здравствените проблеми ќе ве потсетат колку е важно и на што треба да обрнете внимание. За почетниците, пред сите проблеми, би било многу добро ако се обидете да го подигнете имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Бизнис

Ќе имате прилично флексибилен став кон работата и обврските во текот на оваа недела. Работната недела започнува со нервоза, продолжува со тешкотии и завршува со надеж дека ќе биде подобро. Проблемите главно се однесуваат на соработката со странците. Комуникацијата е прилично лоша. Се чини дека таа не е редовна, дека ја избегнуваат. Не можете да најдете заедничка точка на интерес. Другата страна не е заинтересирана за компромис. Јасно ви е дека странските партнери не се подготвени да соработуваат и вие би сакале веднаш да ја прекинете целата комуникација со нив, но поради компанијата не можете да го сторите тоа. На работните места поврзани со затворените институции и судството исто така ќе влијае негативно.

Љубов

Иако сте слободоумни и мирни, оваа недела ќе донесе проблеми во областа на комуникацијата. Вие сте во фаза кога треба да бидете сами и кога комуникацијата со другите ве исцрпува. Ако сте слободни, не ви паѓа на памет да се обидете да направите ново познанство. Ако сте во врска, потребна ви е пауза од партнерот. Се разбира, таа нема да го разбере или прифати тоа на вистински начин. Вашата позиција е дека не сте обврзани да објасните ништо на никого, вклучувајќи го и вашиот партнер. Другата страна ќе има впечаток дека го избегнувате и ќе реагирате бурно. Наместо нормална приказна и разбирање, доаѓа до конфликт со партнерот, проследен со прекин на комуникацијата.

Здравје

Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми со нервите и притисок. На почетокот на неделата ќе бидете доста чувствителни, особено поради проблеми на работа, а здравјето ќе страда поради тоа. Можен е скок на притисок врз основа на нервната основа. Ова се работи што редовно се повторуваат. Не е секогаш лесно да останете смирени, а во стресни ситуации, нервите и притисокот први удираат. Стомакот е чувствителен, но тоа ќе биде последица на нервоза. На крајот на неделата, вашите нерви повторно ќе бидат погодени, но овој пат ќе реагирате на сосема поинаков начин во смисла дека ќе бидете лошо расположени, склони кон негативни генерализации и ќе размислите за сегашноста и иднината на прилично депресивен начин.

РИБА

Бизнис

Одлична недела е за работа. Вие сте организирани, одговорни, имате јасни цели и вредни сте. Успехот е загарантиран. Супервизорите се свесни колку труд вложувате во бизнисот и ве ценат многу. Најуспешни ќе бидат работни места поврзани со државни институции, оружје, што значи работни места поврзани со полицијата, армијата, безбедноста, агенциите за детективи и слично. Бизнисот поврзан со странци, медиуми, закон исто така ќе расте. На крајот на неделата има презаситеност на обврските. Ова значи дека темпото, кое сте си го наметнале себеси, повеќе нема да ви одговара, така ќе се опуштите и ќе го ограничите бројот на обврски. Ова е одлична одлука бидејќи вашето здравје е поврзано со работните навики.

Љубов

На самиот почеток на неделата ве очекува неверување и незадоволителен однос со партнерот. Вие сте прилично посесивни и љубоморни и имате потреба од интензивна и стабилна врска. Имате впечаток дека не сте толку важен партнер како што би сакале. Партнерот е ладен затоа што е незадоволна од врската. Проблемот е во тоа што никој од вас не е подготвен да зборува за проблеми, така да не решавате ништо со паѓање од чекор, а таа со вашиот молк. Меѓусебната тврдоглавост само ги продлабочува проблемите од кои засега не гледате излез. Дури на крајот на неделата односите се подобруваат, иако во суштина проблемите нема да бидат решени. Партнерот размислува за раскинување, но сè уште не донел конечна одлука.

Здравје

Вашето здравје е солидно. Општо земено, не беа забележани сериозни проблеми. Гениталиите кај жените се чувствителни, а нервите и притисокот кај двата пола. Проблемите се минливи. Тие можат да се појават одеднаш, но исто така можат да исчезнат. Она што е добро е да се грижите за вашето здравје. Поминувате многу време учејќи ги правилата за здрава исхрана. Вие исто така ве интересира диетата на другите народи. Интересно е за вас да откриете која природна храна ја користат за да го подобрат своето здравје и да лекуваат болести. Вие исто така сакате да пробате стари, традиционални рецепти. Единственото нешто што не го правите е физичка активност. Сепак, за неколку месеци ќе дојде време кога ќе се активирате и во таа област.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Астрологијата досега ни објасни многу за хороскопските знаци – кои се нашите карактерни црти, кој има добра душа, кој е најубав, најпаметен … И...

Fine Living

Додека ограничената креативност е болка со која сите сме се соочиле во оваа пандемија, некои брендови ни даваат надеж дека светот сè уште оди...

Route 66

Калифорнискиот start-up Zero Labs си поставиле занимлива цел, да ги трансформира класиците на американската автомобилска индустрија, а моделот Bronco од Ford бил меѓу првите...

Cotton Club

За само месец и половина ќе дојде календарската зима, а утринските температури веќе не информираат за тоа. Секој ден станува постудено, а ние постепено...